| lampard64 a întrebat:

Sunt baiat, am 14 ani. si sa zicem ca voi avea un contact sexual cu o fata. Vreau sa stiu ce cosecinte are acest lucru.

8 răspunsuri:
| A12NDRA a răspuns:

Pai ea poate ramane insarcinata, sau unul dintre voi poate lua o boala cu transmitere sexuala.

| dulcykaLy a răspuns:

Daca va protejati. (ceea ce e foarte important) nu vor fi consecinte. gen sa ramana insarcinata, sau boli. doamne fereste!

| yourfriend111 a răspuns:

Ca baiat nu ai nimic de pierdut... Atata doar ca te vei plictisi pe la 50 de ani nu o sa te mai bucuri. Pentru un baiat la 14 ani e ok sa isi inceapa viata sexuala.
Oh da mai era un risc: Daca ais entimente foarte puternice pentru aceea fata ca o sa suferi f mult dupa ce va despartiti

| yourfriend111 a răspuns:

"@yume:poti sa ai probleme cu politia daca afla mama fetei" sa stii ca politia nu are ce sa iti faca pentru ca esti minor asa ca singura consecinta bebe sau boli prin transmitere sexuala (si aici nu ma refer numai la sida)
Pentru informarea ta sa stii ca placerea atat a ta cat si a partenerei este mai intensa daca nu folositi prezervativ insa mai intai asigurate ca o cunosti destul de bine, ca ii cunosti familia.

| whiteweed a răspuns:

La varsta ta, presupun ca vb tot de o fata de varsta ta sau mai mare cu 1 an 2. Nu sunt mari consecinte.Dar cel mai bine si pentru siguranta ta Foloseste prezervativ, e sfant. FA CE VREI DAR FA CU CAP.winking

| IonuZ_9165 a răspuns:

Consecinte pot aparea daca nu folosesti prezervativhappy!
Daca nu vrei sa apara consecinte, cand ai de gand sa o faci cu o fata si nu ai "fes" la tine, fugi repede la farmaciebig grin.Deoarece risti sa o lasi insarcinata, si de la asta chiar mai rau, sexul neprotejat duce la aparitia acelor boli sexuale.SIDA de ex! asa ca,atunci cand o vei face,foloseste prezervativele big grin,Iti dau un sfat,mergi mereu cu unu la tine, nu se stie cand vei avea nevoie de elhee heeSi daca ti-e frica ca daca afla ai tai, nu o sa spuna nimictongueAsa vor sti si eu ca nu au de ce sa-si faca grijibig grin

| hippiesoul101 a răspuns:

Iti sare masa in cap! big grin

| Steev_9724 a răspuns:

Prietene, daca ea este virgina, si tu la fel, nu ai de ce sa iti faci probleme in legatura cu bolile transmise pe cale sexuala. Daca folositi prezervativ, aveti 80% sanse ca ea sa NU ramana insarcinata.(tine cont ca ramane un procent de 20% care nu este neaparat mic)