| Andreiu68 a întrebat:

Sunt baiat si am 19ani.Azi dimineata cand m-am trezit am observat in lenjeria intima un lichid alb si gelatinos, ceva gen ca sperva.Cand dormeam, in somn simteam senzatia ca imi venea sa urinez si deodata am simtit ca fac pe mine incontrolabil si m-am trezit brusc si cand m-am uitat era acest lichid asemanator ca sperma( poate o fi sperma nu stiu). Vreau sa stiu de ce am patit asta.Nu este prima oara cand patesc, cred ca este a 7-a oara si m-am decis ca sa intreb ca sa stiu ce este.In alta parte nu am gasit nici un raspuns.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ejacularea involuntara din timpul noptii de obicei se produce in perioada varstei adolescentine din cauza activitatii hormonale foarte intense, sau pe fondul unor vise de natura erotica si sunt denumite/definite ca polutii nocturne. Ejacularea spermei in timpul noptii este numeit si ''vis umed'' si se poate intampla oricarui individ de sex masculin, fiind un mod de descarcare a energiei sexuale. Atata timp cat sperma nu este ejaculata prin act sexual sau autosatisfacere/masturbare, apar aceste emisii nocturne de sperma. In perioada adolescentei, polutiile nocturne se produc cu ceva mai des comparativ cu baietii care au depasit varsta majoratului, datorita activitatii hormonale mai intense, a unei tensiuni sexuale ridicate si a abstinentei sau a neinceperii vietii sexuale. Multa sanatate

| Emilian65 a răspuns:

Da, este sperma eliminata in urma unei ejaculari involuntare. Fenomenul acesta se intampla la tinerii care nu au o viata sexuala activa si continua.

| SG1995 a răspuns:

Polutie nocturna, se intampla in lipsa activitati sexuale.

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

E smântână cu siguranta ti-a facut cineva o farsă nu are cum sa ti se întâmple asta happy

| Pantelimon01 a răspuns:

Se numeste ejavulare în somn, din cate stiu e un fenomen ras si se întampla doar la anumite persoane
http://m.click.ro/......e-intampla