| izabella01 a întrebat:

Sunt cu el de aproape 4 luni. Il iubesc foarte mult, eu pana acum credeam ca si el. Chiar daca se purta un pic indiferent (asa e el de caracter), erau ocazii cand ma convingeam de sentimentele lui pentru mine, insa de o saptamana nu m-a sunat. Azi vreau sa il sun, sa il intreb de ce nu m-a sunat. Sper ca o sa am curaj... voi ce credeti, de ce nu m-a sunat? Vreau sa ma despart de el! Il iubesc, dar nu pot sa imi provoc mai multa suferinta, decat cea de care am avut parte din cauza lui! Trebuie sa mentionez ca inainte vorbeam la 2-3 zile, dar era rar cand el ma suna, si de multe ori si-a amanat intalnirile cu mine. O data m-a si lasat cu buza umflata: mi-a zis la ora intalnirii abia (in SMS) ca nu poate sa vina, are de lucru.

Răspuns Câştigător
| Ellenna a răspuns:

Poate a avut alta treaba saptamana aceasta si nu a avut timp sa te sune, poate a avut de rezolvat anumite probleme. Nu e asa o mare tragedie ca nu ati vorbit o saptamana... Cel mai bine ar fi sa discuti cu el inainte de a lua decizia de a te desparti de el ca mai tarziu sa nu regreti ( mai ales daca zici ca il iubesti si credeai ca si el te iubeste), sa vezi ce are de zis, de ce nu te suna, cu ce e ocupat. Daca are peste 20 si ceva de ani si are un job, nu te ingrijora asa tare ca nu te suna. poate e doar intr-o perioada foarte incarcata la munca. Nu iti mai face atatea griji inainte sa aflii ce are de spus. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el fata in fata ca sa fii atenta si la reactia lui. Sper ca te-am ajutat. Multa bafta.

2 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

Oricat de ocupat ar fi un om, daca tine la persoana de langa el isi face timp(macar cat e la baie, sau mananca)sa o sune.si e evident ca el nu tine la tine deloc si nu-si are sens faza cu sunatul si sa-i spui ca-l lasi, se vede ca te-a lasat el primul.il poti suna sa vezi ce face dar sunt slabe sanse sa-ti raspunda sau sa-ti dea o explicatie credibila

| Alinka_7611 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el si sa-i zici tot ce gindesti. si deja o sa vezi ce av zice el. am fost si eu in situatzie asemanatoare si am luat decizia ambii ca sa punem capat relatziei...
cel mai bine ar fi sa discutati si sa ajungeti la un factor comun...
chiar daca totusi vei lua decizia sa te desparti. ai grija ca sa nu`ti para rau dupa asta!
SUCCES )