| alinuta23 a întrebat:

Cum sa ma despart de iubitul meu... fara sai provoc prea mare suferinta?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Daca te iubeste...va suferi oricum! Orice metoda "cu manusi" vei alege..., tot va suferi un timp!
Cel caruia "i se dau papucii! " sufera intotdeauna... sad

10 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Daca nu sunteti siamezi e simplu. Prinzi un moment propice si ii explici. Ceva cam in genul lui Toma Caragiu (casatorit cu un harem): Dragele mele... iubitele mele sotii... vine un moment in viata oricarui barbat... cind nu se mai poate asa... cind trebuie sa ia o hotarire... in sfarsit... m-am indragostit de alt harem.

| samur1 a răspuns:

De ce ti-ar pasa daca tot vrei sa te desparti!

Răspuns utilizator avertizat
| bombonikme a răspuns:

Sti cum e. ce tie nu iti place altuia nu ii face.incearca sa abordezi situatia k si cum ai fi u in locul lui...asta daca nu ti-a gresit si nu e el vinovatul despartirii... dar daca e atunci nu e nevoie de prea multe explicatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ii spui pur si simplu motivul, dar intr-un anumit moment, cadru,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stie limba romana nu va suferi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sufera cel ce iubeste, cel iubit isi bate joc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poarta-te din ce in ce mai ciudat;
cearta-te cu el din orice motiv;
schimba-ti comportamentul radical;
fa-l sa se indragosteasca de o colega de a ta;
fa-l sa iti promita ceva ce sigur nu va indeplini si apoi scoate-i ochii;
suna-l din 5 in 5 minute ca sa il intrebi ce mai face,
trimite sms-uri non-stop...nah mai vezi tu ce mai faci dar astea tin in general

| milly3 a răspuns:

Daca te vei desparti de el oricum va suferi...Asa ca spune-i adevarul...asa e cel mai bine

| lenka a răspuns:

Vreau sa ma dispart de prietenul meu si nu stiu cum si in ce moment ar fi mai bine... poti sa-mi dai niste sfaturi? TE ROG MULT!