| cristian18 a întrebat:

Sunt cu o fata de o luna jumate iar saptamana trecuta am dezamagit-o, nu am avut incredere in ea. Ea a zis ca se duce la o colega de clasa dar sa intors inapoi pentru ca a uitat caietele acasa. Eu am vazut ca sa intors inapoi si am crezut ca ma mintit. A doua zi i-am zis de ce ma mintit, ea mi-a explicat odata ce s-a intamplat de fapt si eu nu am zis nimica apoi ea s-a suparat si a plecat. Ne-am impacata in urmatoarea zi dar nu mai e ca la inceput e un pic mai distanta si nu stiu cum sa fac sa fie ca la inceput.Eu o iubesc si nu vreau sa ma despart de ea. Cum sa fac ca sa-i arat ca am gresit si ca am incredere in ea?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poarta-te normal si frumos, acorda-i increderea ta si in timp, va trece peste acest moment si va reveni la sentimente mai bune.

| Fredie a răspuns:

Increderea este cel mai delicat si sensibil sentiment dintre doua persoane. De multe ori este mult mai fragila decat iubirea. Incearca sa vorbesti cu ea despre acest subiect. Daca vezi ca nu este o idee buna, va trebui sa ai rabdare si sa te porti in asa fel incat sa-i dovedesti in timp ca ai incredere in ea. Mult succes!

| scumpikkk a răspuns:

Ai mare grija cu gelozia asta, daca si ea te iubeste nu vad scopul unei gelozii asa mare, prieten mea a stat cu un baiat 3 ani, el tot timpul era gelos si cand mergea la magazin, dar fata se satura-se si a pus punct, nici eu nu as putea sa stau cu un baiat asa gelos.Ai putina incredere in ea, daca nu poti vb cu ea, incearca sa ii arati ca o iubesti si cu timpul ea o sa-si revina la normal tongue

| shalimar a răspuns:

Increderea joaca un rol foarte important. odata si eu m-am dus cu o prietena la tatal ei acasa(parintii ei fiind divortati). dupa ce ne-am intors, eu m-am dus pana in casa iar prietenul meu a intrebat-o unde am fost, iar ea i-a spus ca ne-am uitat la niste papuci pentru ca nu vroia sa stie toata lumea ca parintii ei sunt divortati.cand am revenit m-a intrebat unde am fost si i-am spus adevarul. a pastrat o fata calma, dar dupa vreo 10 minute a izbit brusc cu pumnul in panoul electric si a inceput sa tipe ca de ce il mint.va dati seama ca eu nu stiam ce vorbea, avand in vedere ca intotdeauna am fost sinceri unul cu celalalt.pana la urma i-a spus motivul minciunii ei, iar el a alungat-o acasa, si si-a cerut iertare in fata mea, spunand ca trebuia sa ma creada de la inceput.ca simtea ca am dreptate, dar samburele ala de gelozie nu ii dadea pace. cere-ti iertare. spune-i si tu acelasi lucru si asigur-o ca vei avea incredere incontinuare in ea si ca o iubesti. timpul vindeca multe rani.trebuie doar sa ai rabdare.sa ii dai ocazia sa iti explice situatia inainte de a trage concluzii pripite, pe viitor.