| anonim_4396 a întrebat:

Buna!happy
Nu stiu ce mi se intampla dar de vreo saptamana imi tot amintesc de fostul prieten care e plecat in alta tara de 11 luni.Trebuia sa vina luna trecuta dar s-a intamplat ceva si nu a mai venit.La putin timp am gasit niste poze pe fb. ul unei prietene de-a lui in care se saruta cu el.Cand l-am intrebat ce e cu pozele alea mi-a spus ca s-au imbatat si ca nu si-au dat seama ce faceau si bla bla bla.Stiam ca ma mintea. Dar apoi nu i-am mai zis nimic, doar ma prefaceam ca-l cred.In interiorul meu ma simteam mintita, tradata, simteam cum toata iubirea mea pentru el moare incet incet si am hotarat sa-l uit.Am crezut ca am reusit, nu prea ma mai gandeam la el.Imi facusem alt prieten, totul era ok.Cand vorbeam cu el, focul ala pe care il simteam odata disparuse. Dar apoi, si prietenul de-aici m-a dezamagit si simteam ca nu mai am incredere in baieti. Mi se pareau toti niste mincinosi idioti si am jurat ca niciun baiat n-o sa-si mai bata joc de mine. Dar inima asta nu ma lasa.In noptile in care sunt singura si ma plimb pe strada ii simt cel mai tare absentza.Imi amintesc de noi, de vara trecuta, de clipele petrecute cu el, de cum ma facea sa ma indragostesc de el, de cum il adoram. Uneori parca il simt langa mine, ca il ating si ca il sarut. Mi-e atat de greu, simt ca nu mai rezist. Uneori cred ca el e cel mai frumos lucru care mi s-a intamplat. El m-a facut sa iubesc cum cred ca n-o sa mai iubesc niciodata. E o iubire prea mare, nici distanta, nici faptul ca m-a inselat nu m-au facut sa-l uit. E posibil sa nu se mai intoarca niciodata si de-aia stiu ca trebuie sa-l uit, nu mai pot continua asa. Voi ce ma sfatuiti? Ce ar trebui sa fac, ca sa-l scot odata din mintea mea?
Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea si sa imi dati un sfat, ceva, fundahappy

Răspuns Câştigător
| AnnMarie15 a răspuns:

Ce tristsad Uite ce te sfatuiesc eu: ar trebui sa discuti cu el, sa vezi ce simte si el, daca mai simte ceva pentru tine si in final sa luati o decizie de comun acord; daca mai merita sau nu sa reluati ce a fost odata, desigur ca trebuie sa-i spui sa-si ia anumite angajamente. de genul sa nu umble cu alte fete...sau ma rog ce consideri tu. Sper ca te-am ajutat si mult succes:*

5 răspunsuri:
| eugenl a răspuns:

Gaseste-ti pe altcineva si incearca sa ai incredere in oameni. NU toti baietii sunt asa...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsurihappy
O sa vorbesc cu el si sa vad daca mai simte ceva pentru mine si daca mai are vreun rost sa-l mai astept. Daca nu, voi incerca sa-l uit si sa merg mai departe, chiar daca imi va fi greu si probabil nu am sa reusesc.sadDar alta solutie nu amsad

| Evelyne13 a răspuns:

Sincer nu poti decat sa incerci sa nu te mai gandesti la el, iar cand iti amintesti de el ar trebui sa te preocupi cu ceva:sa-ti gasesti ceva de facut la care trebuie gandire, nu stiu sincer ce sa-ti spun incearca poate vei reusi la un moment dat tot il vei uita daca nu mai vine acasa

| cristy799 a răspuns:

Incearca sa-l uiti! Sa-ti faci un alt prieten mai "mediocru" caci nu te va insela! Ai grija pe cine-ti alegi! Insa iti va fi destul de greu, deoarece dragostea invinge ratiunea! Chiar m-a impresionat povestea ta!

| DantZa_5059 a răspuns:

Salut Oana. Dupa parerea mea eu cred ca tu l-ai iubit ft tare cu adevarat dupa cum se pare. daca el nu o sa se intoarca e de inteles ca nu veti mai putea fi impreuna, deci trebuie sa il uiti. e greu asa ceva, sa uiti persoana iubita insa alta varianta nai. cred ca ar fi celmai bine da ca ai sa il uiti. Bafta / Funda xD