| brunetiktm_7013 a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de 1 an si ceva. Pana acum 1luna era inebunit dupa mine, iar eu ca o copila imi bateam joc de sentimentele lui si faceam ce vroiam. A aflat ca l-am mintit si l-am inselat si astea l-au facut sa se indep de mine si sa nu ma mai iubeasca la fel cum a facut-o.Cat timp noi am fost despartiti el a umblat cu o fata draguta, doar sa-mi faca in ciuda si sa-mi demonstreze ca nu'i bataia mea de joc[pentru ca asta era pana acum]De atunci nu stiu ce e cu mine.ne-am impacat, dar nu stiu cei cu sentimentele mele... oare il iubeam si atunci dar daca el imi facea totul eu nu ma sinchiseam sau sunt cu el doar pentru ca imi greu sa-l vad cu alta? [el asa mi-a sp ca daca nu era sa se fi bagat cu alta, eu nu ma mai rugam de el sa ne impacam]un sfat va rooog!sad... funditasad

Răspuns Câştigător
| BoBoLiNo92 a răspuns:

Mama mama laughing Sa mai zici ca doar baietii isi bat joc laughing Parerea mea este ca i`l iubesti si simti ceva pentru el. Dar... Nu iti mai bate joc de el ca s`ar putea sa te pui cu altcineva si el sa iti faca si tie la fel cum i`ai facut lui. Si daca l`ai inselat... Nu cred ca te mai vede cu aceiasi ochi. Eu daca eram in locul lui te lasam si de veneai la mine iti intorceam spatele si te trimiteam la celalalt. El te iubeste si drept dovada a venit la tine. Tu cred ca simti o afectiune pentru el. Daca intr-adevar nu vrei sa i`l vezi cu alta fata i`l iubesti acolo undeva happy Mult succes si schimba`ti comportamentul. Nu mai fi asa rea happy Succes

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ce rost mai are sa fii cu omul ala daca l-ai inselat si tiai batut joc de el, ar trebui sa-ti fie rusine de ce ai facut, tu pe el nul meriti

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Să nu te mire dacă primeşti palme (atât fizic cât şi emoţional) mai târziu căci le meriţi cu vârf şi îndesat.
Îţi este greu să-l vezi cu alta pentru că te-ai obişnuit să ai fraierul lângă tine. Oricum e şi vina lui că stă cu tine, eu îţi rădeam două palme şi dus eram şi nu mai reveneam la tine puteai să-mi aduci luna de pe cer!
Totală lipsă de respect faţă de tine.
Salut!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ah, deci e şi inactiv din punct de vedere sexual de un an şi ceva... văleu da' prost tare e băiatu', sper să se trezească repede!

| Zenithf a răspuns:

Cel mai bine iti dai seama de sentimentele tale atunci cand stai singurica, departe de lume. Atunci cand iti poti chiar "auzi" gandurile. Asa ca fa si tu asta, zici ca vrei sa vezi cum stai cu matimaticile, ca pana incepe scoala nu-i mult si timpul zboara, si stai o taruca (un pic) in casa, si te gandesti bine. Ti-e dor de el, ai dori sa-l strangi in brate,... etc? Si in functie de asta stii ce ai de facut.

| cossmy a răspuns:

M'ai convins de niste chestii despre fete, si mi'ai rasp la o intrebare pe care mi-am pus'o mereu. Si raspunsul e ca iti dai seama ca iti lipseste doar atunci cand nu-l mai ai. Te'ai obisnuit sa fii iubita si sa faca orice pentru tine, si acum cand ai ramas o vreme fara el ai vazut ca te simteai bine si ai nevoie de asta, de el mai ales si chiar in atata timp n'aveai cum sa nu incepi sa tii si u putin la el. Ma rog, as avea grija cu tine daca as fi in locu lui, ca nu esti genu de "fata cuminte". cel putin asa reiese din ceea ce ai spusthinking A, si era sa uit. Baiatu chiar te iubeste, daca dupa ce a aflat ce'ai facut, s-a impacat cu tine. nu meriti un asfel de om. Altele care nu au ar da orice sa aiba astfel de prieten. N'o sa inteleg niciodata gandirea asta a fetelor, hai sa ma combin cu ala ca sa'mi bat joc de el. Ma rog

| stresu a răspuns:

In mare s-a zis ce trebuia. In schimb imi place ca nimeni nu se gandeste la tipa celalalta. Ea cum s-a simtit oare ca supliment alimentar ca sa zic asa?
Zau ca ma bucur ca nu arat bine sa ma folosessca vreounul ca bling bling de facut geloasa fosta.
In rest nu vad rostul intrebarii. Ti-ai cotinuat relatia si sper eu ti-ai schimbat atitudinea. Oricum ai grija sa nu fie iar o pasa trecatoare si sa trebuiasca sa umble omul cu tot orasul ca sa iti mentina interesul. Vezi exact ce vrei si daca merge, apoi spor!

| lovenotsex a răspuns:

Te-ai gandit vreodata la el cum se simte cand l-ai inselat sau mintit?! pune-te in locul lui. E foarte corecta miscarea lui de a fi cu altcineva care ii apreciaza sentimentele si este respectat si sa se fi indepartat sentimental de tine.Consider ca e un baiat bun, tine de el daca s-a intors la tine.In primul rand probabil el a vrut sa-si demonstreze lui, umbland cu altcineva, ca nu e un nimeni, ca mai poate sa se uite si altcineva dupa el, ca prb pana atunci credea ca numai tu esti lumea lui, viata lui, dar cum ti-ai batut joc. El prin faptul ca a umblat cu alta cred ca vroia sa mai uite din durere si poate sa vada cat ti la el, daca sti ca e cu alta, cat de geloasa esti.Prb a fost inteligenta miscarea ca a rascolit prin sufletul tau si au iesit la suprafata sentimente fata de el. Da il iubeai, dar aveai tot si nu mai considerai ca e important alceva sa faci, pentru ca aveai deja toata iubirea lui, chiar daca tu poate nu-i ofereai ce merita, dar nu vedeai, pentru ca TU aveai tot. Din punctul meu de vedere il iubesti atat timp cat nu suporti sa-l vezi cu altcineva, dar inca nu e acea iubire incat sa nu vrei pe altcineva, dar ti la el, vrei sa fie doar al tau, dar cumva sa nu fie cu tine, tu sa fi libera, iar el sa fie al tau, doar al tau. Sfatul meu a unui nimeni de pe aici:Tine de el si demonstreaza-i ca il vrei, ca il iubesti, iar ceea ce a fost, ai gresit si nu se va repeta, pentru ca trebuie sa-si recapete incredereea in tine, trebuie sa-i oferi siguranta.Sa va iubiti si ascultati inima, iar daca nu-l vrei nu-l amagi ci lasa-l sa-si traiasca viata, pentru ca doare amagirea.

| FunkYboy a răspuns:

Nu il meriti! El era innebunit dupa tine iar tu iti bateai joc de el?! Sa-ti fie rusine! Mai bine ramai singura! El s-a bagat cu alta ca sa se poata impaca cu tine! Iti vine sa crezi ce a facut el pentru cineva la care tine cu adevarat?! Mai bine ii spui ca nu il meriti si il lasi in pace!sad

| ☣ JoHNnY ☣ a răspuns:

De asta nu-i bun sa o lasi pe fata sa ti se urce in cap, face ce vrea ea dupa aia. dar daca el isi batea joc de tine cum ai facut tu, cum te simteai? Eu zic ca deloc bine...gandestete bine ce faci cu pers iubita

| Ranya a răspuns:

Sincer, eu in locul lui, nu m-as fi impacat cu tine. Poate ai vazut ca numai ai cu cine "te juca" si te-ai gandit ca e mai bine sa ai langa tine un "fraier" decat sa stai singura si de asta v-ati impacat. Daca nu il iubesti, mai bine lasa-l in pace pentru a gasi pe cineva care sa-l aprecieze.

| brunetiktm_7013 explică:

Fata cu care a umblat a sp ca-l place si dupa o zi de cand ei s-au desp, aia s-a sarutat cu prietenul lui... Sunt de vina, stiu asta...Cand sunt cu el sunt cea mai fericita. Il apreciez pentru ca suntem impreuna de 1 ani si nu mi-a cerut sa ma culc cu el (eu am 14 s el 19). S-a vazut ca ma iubeste. Voi face orice sa fie totul foarte bine! multumesc de sfaturi!

| brunetiktm_7013 explică:

M-a respectat si de aceea nu mi-a cerut! Nu e singurul care face acelasi lucru pentru persoana iubita. Frumos gestul lui! Eu pentru asta il si apreciez! Orium va multumesc la toti de sfaturi:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca l-ai inselat inseamna ca esti o ZDREANTA winking