| anonim_4396 a întrebat:

E o situatie mai extrema deci asta e prima mea intrebare pe TPU si sper ca ultima Povestea incepe asa : Am un iubit de 2 ani care nu e din oras cu mine ne vedem mai rar si De mai multe ori am fost pe cale sa e despartim din certuri Iar acum el mi-a spus ca daca e ceva sa-i spun si ramanem amici nu-i nici o problema De cuand am cunoscut un baiat de la mine din oras mai mare cu 2 ani Imi place mult de el si lui de mine mi-a spus asta si intr-o zi am fost la el si cand sa plec m-a sarutat Si acum.nu stiu ce sa fac multi imi spun sa raman cu cel din orasul meu si ca la varsta mea nu imi trebuie relatii lungi Si cand vreau sa ma despart de el nu pot cu toate ca s-a purtat urat cu mine in ultimele luni A ramas sa ma mai vad cu baiatul acela si. sa ne mai cunoastem Voi ce spuneti?sad

2 răspunsuri:
| Mihai543215 a răspuns:

Mai completez cu niste inrebari la raspunsul alexandrei:
4. care ma cunoaste mai bine?
5. care ma intelege mai bine?
6. care e in stare sa tine la mine cu dintii si sa nu renunte? succes si ai grija, sa te gandesti bine, si sa nu faci ceva ca sa regreti. Vezi si u care e m romantic, care e mai dtrb... te gandesti la amandoi extrem de bine si la ce fac intr-o seara.

| allexandra5002 a răspuns:

Si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare...cel mai bine e sa-ti pui urmatoarele intrebari, si anume:
1.in preajma caruia te simti mai protejata?
2.care se poarta mai frumos cu tine?
3.cu care poti sa vorbesti cel ma deschis(sa-i spui toate, absolut toate problemele tale)?
astea sunt intrebarile cele mai imprtante la care trebuie sa -ti raspunzi. eu iti urez succes:*