| Bettt:) a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de o luna de zile. Pana acum o saptamana totul a fost foarte ok. Dar de o saptamana incoace. se uita in timpul orelor la colega mea de clasa ca la zeita Artemis. Eu m.am enervat foarte tare cand l.am vazut ca s. a mutat langa ea si au inceput sa rada impreuna fosrte muult. Si in plus el ii facea niste ochi dulci. si ea ii raspundea la fel. I.am povestit prietenei mele cele mai bune si mi. a spus sa ma despart de el. dar il iubesc. si nu stiu ce sa fac. Spuneti. mi va roog crying. P. S - De o saptamana incoace sunt foarte invizibila straight face.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu as suporta asa ceva! sunt foarte geloasa.chiar nu suport sa se uite dupa altcineva. poate el a vrut sa te faca geloasa? dar totusi o saptamana e destul de mult. daca te iubeste cred ca ar trebui sa stie ca tu te simti foarte prost cand il vezi ca face asta. daca nu reusesti sa lamuresti lucrurile cu el, da-i papucii, nu merita sa il iubesti.

9 răspunsuri:
| Anemona a răspuns:

Buna:*:*Te rooog asculta-ma ca am trecut exact prin aceeasi situatie! DA-I PAPUCII! asta e bataie de joc din partea lui. o sa astepti sa iti dea el papucii si sa cazi de proasta? in niciun caz! fii tare, o sa suferi putin dar ai orgoliul nepatat si in fata colegilor tu esti aia invingatoare si el ala parasit! chiar vrei sa te ia de proasta? e clar ca il atrage colega aia...sa ramana impreuna ca sigur nu tine multwinking

| Rozasinimicmaimult a răspuns:

Nu astepta sa. ti dea el papucii ADIO bay. fi tu aia si desparte-te de el pentru ca nu are rost sa suferi atat:* :X

| Ruxyana a răspuns:

Ceau...
imi pare foarte rau de situatia ta, dar el nu cred ca este ceea ce cautii tu, pare genul de baiat ''azi cu una maine cu alta'',
daca tu esti cu el nu mii se pae normal sa se duca sa rada si sa'i faca ochii dulshii la alta si mai ales de fata cu tine, este un badaranwinking, desparte-te de el acum cat mai poti, pentru ca mai tarziu va fi mult mai greu ca acum pentru ca vei tine mult mai mult la el, si acum tii foarte mult la el dar mai incolo o sa ajungi sa il iubesti, el nu merita iubire...sunt multi baietii frumosii si cu caracter, o sa iti vina si tie norocul cu un baiat potrivit tie, dar n-a fost ca sa fie el...
ai grija de tine si sa ne mai spui ce s-a intamplat:*:*!

| plasticstyle a răspuns:

Pai ori e cu tine ori e cu aia? tu chiar nu-ti dai seamaraised eyebrows? da si aia nesimtita stie ca e cu tine si ii da atentie, eu zic sa i lasi sa fie "fericiti", ignora l, arata i ca nu l mai interesezi, chicoteste si tu cu un alt coleg.

| zanesiprintese a răspuns:

Draga mea, eu iti spun sa iti iei inima-n dinti si sa-i dai verde. Daca nu-i dai tu, cu siguranta iti va da el si-ti va fi mult mai greu. Nu accepta sa fie cand cu mandra cand cu draga. Ori tu, ori alta! Si nu cred ca il iubesti, dupa o luna nu ai cum! Da, ca esti indragostita pana peste cap de el, asta e altceva. Nu mai confundati iubitul cu indragostitul! Sunt 2 lucruri total diferite!

Eu iti urez un Paste Fericit si mult succes in viata!

| DeeaM a răspuns:

WTF?! De ce nu vorbesti cu el FOARTE serios? straight face. Probabil lui nu ii mai pasa prea mult de ceea ce simti u daca face lucrurile astea de fata cu tine. Daca nu inceteaza nici dupa ce discuti cu el, eu zic sa ingropi dragostea pentru el ca nu te merita. SUCCES!kiss

| halo a răspuns:

Cel mai bine tinete pe picioare indiferent cat de mult il iubesti. du-te si zi in fata vrei sa terminam tot si sa te las cu cine doresti exista si alti baieti pe lumea asta nu e el unic daca el nu are ochi pentru tine.si pentru alta...

| claw_5072 a răspuns:

Nu cred ca il iubesti foarte tare numai dupa o saptamanatongue. dai papucii si gata...nu e el singurul baiat de pe pamantwinking...nu are rost sa fi suparata si sa suferi:*:*

| fridda a răspuns:

Raspuundei cu aceiash moneda.Alege si tu un prieten mai aporpiat si dristratsiva arati ca iti poate fi bine nu numa in preajma lui. dar si cu altcineva