| tennyteen a întrebat:

Sunt cu un baiat de 1 saptamana si as vrea sa ma despart de el dar el e innebunit dupa mine...cum sa ma despart de el fara sa'i frang inima?[funditabig grin]

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Pey ai putea sa ii spui ca numai puteti fi impreuna deoarece ti-ai dat seama ca nu merge ceva serios intre voi.Ai putea sa ii spui ca daca vrea veti putea ramane amici buni.Cand te vei decide ca sa ii spui cel mai bine ar fi sa ii spui fata in fata, nu prin mesaje, telefon sau mess.Stiu ca poate iti va parea putin rau, si lui la fel, dar daca tine la tine ar trebui sa acepte decizia ta.Bafta:X

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mihaibr11 a răspuns:

Poti sa-i spui ca vrei o pauza, de cateva zile, si incet incet te racesti si dupa o sa porti o discutie cu el in care ii spui ca ramaneti prieteni buni si doar atat...am trecut prin asta, eu fiind baiatul happy smecher sentimentuhappy

| DarkAngel_1320 a răspuns:

Fii indiferenta si o sa`si dea seama. La mine merge intodeaunalaughing

| Lina_4442 a răspuns:

Simplu...fara ca sa-l ranesti inceteaza sa te mai vei cu el, argumentind ca ai ceva treaba, cind te suna acelasi lucru poti sa nu-i raspunzi sau sa-i spui ca esti ocupata! si incet cu incet tot sa-l indepartezi! Ca daca ai sa-i spui in fata ai sa-l ranesti plus la asta mai mult o sa inebuneasca dupa tine! O spun din experienta proprie! Oricum o saptamana nu e mult! o sa-i treaca!

| yyyyy a răspuns:

Ai prietene ~? te pot ajuta? atunci fa asa : spune-i prin telefon sa va intalniti undeva iar o prietena de a ta sa se duk acolo iar tu vii din urma si ii vezi pe amandoi si te superi p el iar acesta nu'si va da seama. apoi mai poti face asa : sa ii spui sa va intalniti undeva dar tu sa nu vii si il suni peste vreo ora doua si ii spui de ce nu a venit si etc. apropo daca el te suna sa nu ii raspunzi ci il suni tu dupa ceva timp si ii spui de ce nu avenit ca te-a lasat sa astepti o gramada si etc

| YoDarky a răspuns:

Pai...ca sa nu creada ca ti'ai batut joc mai bine e sa cauti un motiv orikat de banal si sa pui repede capatwinking