| Anonim597 a întrebat:

Un baiat ma place dar eu nu il plac adica nu ca nu-l plac imi pare simpatic si ma bucur ca ma place, dar nu sunt sigura de acest lucru. De cand l-am cunoscut din gura fostelor lui am auzit doar ca si-a batut joc. In unele relatii chiar si-a batut joc asta stiu sigur..si mi-ar placea sa fiu cu el dar stiu ca daca nu imi convine ceva peste o saptamana ma despart de el si nu as vrea sa ii frang inima daca chiar ma place. I-am zis ca nu ma comb cu cineva care sa isi bata joc de mine si mi-a zis ca nu isi bate joc ca e pe bune. Nu stiu ce sa fac. Apropo nu e in ţară si sunt multe sanse sa-si bata joc de mine.

Dau funda la cel mai bun raspuns! :*

Răspuns Câştigător
| bubuuu2349 a răspuns:

Buna... in primul rand,ai putea sa fii cu el,macar sa vezi cum se comporta. sa vezi ce ganduri are, sau daca da semne ca si-ar bate joc de tine, si al doilea rand, poate ar trebui sa te gandesti de doua ori inainte de a face ceva, poate trebuie sa tii cont si de parerile fostelor lui. Funda? puppy dog eyes

1 răspuns:
| DomnishoaraPisicutza a răspuns:

Ooops!
Ai mai multe variante din care poți să alegi:
1. Fostele lui și-au bătut joc de fapt, iar acum râd de tine. În cazul ăsta, trebuie să acționezi. Dacă îi cunoști unele rude (verișori, frați, surori etc.) ai putea să te interesezi de caracterul și comportamentul său.
2. El își bate joc de această relație, caz în care nu este nici o scăpare pentru el. Întreabă-ți părinții, ei știu întotdeauna ce este de făcut, iar dacă îți vor spune să îl lași baltă, ascultă-i, ei au mai multă experiență.
3. Ai putea sta cu el așa. de probă pentru o săptămână, dar nu îi da de înțeles că îi pui la îndoială sinceritatea. Păcălește-l, pune-l la încercare și vezi cum se comportă.
Succes!