| imyourdestiny2 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 2 saptamana dar e ca si cum n-am fi impreuna.nu ma suna nu imi da mesaje nu vorbeste cu mine pe mess. mie imi place de el, si el zice ca ii place de mine. mi se pare ca vrea doar o relatie aparenta adica doar in ochii lumii sa parem impreuna pentru ca multi baieti ma vor.de exemplu un baiat l-a intrebat daca mai e impreuna cu mine ca daca nu e sa incerce el sa fie cu mine.si atunci a reactionat repede sia cerut scuze ca nu a vb cu mine o saptamana a promis ca nu se va mai repeta chiar a zis sa ne intalnim dar eu nu am putut atunci ca aveam alta treaba. ok dupa vreo 2 3 zile fara sa ne vedem fara sa vorbim aceeasi chestie ma intreaba plictisit pe mess daca ies afara la ora 12 noaptea, clar ca nu am iesit eu eram in pijamale atunci.tot continua asa fara sa vorbim, si ma satur si il intreb daca mai suntem impreuna. el zice ca da si zice iarasi ca daca vreau sa ne intalnim.eu n-am zis nimic.nu stiu ce sa fac.deci practic tot eu incerc sa vb cu el ca nu stiu ce e cu el.inainte sa fiu cu el ma lua in brate la scoala etc.deci nu ne-am sarutat niciodata nu ne-am intalnit niciodata. a fost primul meu iubit eu am 14 ani el are tot 14.cand am fost cu el mai demult se purta altfel, recunosc ca eram mici dar era mai dragastos cu mine nici at nu ne-am sarutat dar vorbea cu mine la scoala tot timpul ma lua in brate vorbeam pe mess imi dedica melodii imi zicea ca ma iubeste...acum nu e asa e mai distant el a mai fost cu mai multe pana sa fie acum cu mine, se poarta cu mine de parca nu am fi impreuna de parca nu-i pasa de mine, doar cateodata vrea sa fie cu mine.eu l-am iubit si cred ca si el pe mine dar a trecut mult timp de atunci oare ma mai iubeste ce e cu el are timp sa iasa cu prietenii cu mine nu are timp. m-am gandit sa fac tot ce pot acum sa nu regret mai tarziu ca nu am fost cu el asa cum trebuie. poate iubeste pe altcineva nu stiu. dar eu nu vreau sa sufar dupa el.adica sa ma atasez de el si apoi sa ne despartim ce sa fac sa il parasesc? si sa fiu cu alt baiat sau sa profit de asa zisa relatie care o am cu el, ce credeti ca se intampla cu el nu mai e la fel ca atunci sa maturizat inteleg dar nu asa te porti cu o fata cu care vrei sa fii, nu? ce credeti ca ar trebui sa fac? multumesc de raspunsuri!

7 răspunsuri:
| un copil:x a răspuns:

Off cam acelasi lucru mi se intampla si mie si stiu ca este greu.Nici prietenul meu nu a mai dat niciun semn de viata de cateva zileoh go on. Dar eu nu inteleg de ce fac asa, de ce ne ignora.Nu ar fi mult mai simplu sa spuna ca nu mai vor sa fie cu noi?thinking

Poate ca daca o sa-l tratezi si tu cu indiferenta pe prietenul tau, o sa isi dea seama ca nu este bine ceea ce face, ca greseste si o sa isi schimbe comportamentul fata de tine, cine stie.:*

| Cuuukii a răspuns:

Fatăă deschide ochii! El face asta numai de ochii lumii.
lasăl dăăi VERDE si apoi o sa regrete ca a pierdut o printesahappy.
Daca e adv ce spui u ca multi te doresc atunci lasa-l baltalaughing
Incearca sa fi cu candva care stie ce e aia iubirea!
Nu cu unu care nici mkar nu iti vorbeste
ASTA PARE A NUMAI FI NICI MAKAR PRIETENIE
Spune-i asa: ''M'am saturat sa tot astept, sa imi vorbesti, sa ne vedem.ASCULTAMA. CLAR! asta nu e o relatie.CLAR o faci de ochii lumii! Si ma intreb de ce? DECE?! Ti se pare ca te dai mare? Ti se pare ca ma manipulezi? GHICI CE! TE iNSELI! E viata mea! si am decis! NUMAI VREAU SA FIU CU TINE! Practic niici n-am fost.Nu trebuia sa stau dp tine! U sti doar sa minti!
(spune-i asta defata cu ceilalti colegi, asa ai sa il faci sa se gandeasca la asta)
Te pup:*
(P. s am trecut prin asta.Am aprox 15ani apphappy )
Daca vrei sa iti spun mai multe lasa-mi mesajhappy.
pup:*

| Cuuukii a răspuns:

Madalykuka
si in primul rand ai grija ce vorbesti
winking cred ca ai vreo 13ani.
nu cred ca ai inteles ideea.
cu siguranta n-ai inteles nimica
Ea trebuie sa il faca pe el sa isi dea seama ca, c u ignoratul nu ajunge nicaieri.
P. S''mitzi pitzi''?! ce limbaj avem!

| Cuuukii a răspuns:

Si madalykuka ar trebui sa te uiti mai intai in oglinda inainte de a judeca pe altii.winking
Si carei faza cu raspunsul tau?''imi imaginez cate relati o avut iti mitzi pitzi aia''
Dragă, nu ai tu fata de TPUlaughing.
scrie clar toti pentru unu. tu pari a fi.toti pentru mine, eu pentru nimeni.laughing)
e vai de tine!
numai ''eticheta'' lumea pentru ca cu asta nu ai sa reusesti NIMIC in viata!
Si madalinnna(autoarea intrebarii) stie ce are de facut. daca te intereseaza chiar am vorbit cu eawinking.
atata iti spun madalykuka, nu ai fata de TPU!

| madalykuka a răspuns:

Heiii :O
nu fa ca MIzzPink,,,
daca ii zici ceva de genu o sa zica ca esti o crizata,, o sa inceapa mai degraba sa rada decat sa te ia in serios,,
crede-ma baietiilor,,, oh go on
uneori doar se plictisesc si gata laughing
spune-i ce crezi thu, sau mai bine nu va spuneti nimic, si vedeti voi va dati verede unu altuia si punctwinking
nu fa circ doar asa, mai ales daca e defata cu prieteni lui,, o sa,,, laughing
adica gandeste-te daca vezi thu pe una pe strada ca urla in halu asta la prietenu'so la ce te gandesti prima data rolling on the floor
rolling on the floor
p. s imi imaginez cate relati o avut iti mitzi pitzi aia rolling on the floor

| madalykuka a răspuns:

Auzi cand sau daca te mai uiti vreodata la intrebarea asta "madalinnna " lasa-mi si mie id tau da pe privat,, ca tare mi-as dori sa aflu sfarsituu si cum ai reactionat
winking

| Freky a răspuns:

Pai... eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu el SERIOS! se poate ca el sa rte tina doar pentru ca sa apara bine in fata tuturor... sau sa nu aiba curajul de a te saruta, etc.