| StayPositive a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o problema, chiar va rog sa raspundeti daca ma puteti ajutahappy.

Deci, eu stiu un baiat de pe net, cu care am fost impreuna fara sa ma vad prima oara cu el, dar ne-am despartit. Apoi am stat ceva timp fara sa stim unul de altul nimic. Dupa care ma suna dupa ceva timp si imi spune sa ma intalnesc cu el, ca este in oras la mine. Ok, m-am intalnit si m-am sarutat cu el chiar daca imi spune ca fata in fata suntem iubiti, iar cand pleaca la el devenim doar amicisad. Intr-un fel cred ca ma place, dar ma rog... el vine peste o luna aici si vreau sa-i spun in fata ca nu-mi palce ideea asta a lui cu iubitii fata in fata si cand pleaca doar amici.Eu vreau sa fiu cu el mereu, asa cum am fost mai demult.Stiu ca o relatie la distanta nu e la fel si asa imi zice si el, dar intr-un fel am inceput sa tin la el.Si vreau sa-i zic asta intr-un fel, dar vreau sa-l fac sa fie si el de aceeasi parere, vreau pe scurt sa fim iar impreuna.Nu cred ca are pe altcineva, pentru ca atunci cand ma suna(odata la 2 zile)isi consuma toate minutele cu mine si cand sunt pe mess ma apleazasi vorbim ca si cum am fi impreuna. Dar nu stiu daca el o sa vrea...

1. Puteti sa-mi explicati(baietii)daca ati fi in locul lui, cam ce ar fi in capul lui?
2.Credeti ca daca ii explic nemultumirile mele, o sa accepte?(el zice ca tine la mine si ca ma iubeste ca pe o iubita, dar eu nu stiu ce sa zic)
3.Credeti ca dupa ce mi-a zis ce a zis, mai merita sa fiu cu el? Sau sa ma comport ca si cum nimic nu s-a intamplat?
Va rog heeeelp.

2 răspunsuri:
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

1.Nu stiu daca e chiar iubire, fara suparare, pentru ca sa zici ca iubesti o pesoana trebuie sa te intalnesti cu fata in fata, ca nu-i la fel sa vorbesti la telefon sau pe mess sa si cum ii sa vorbesti fata in fata.
2.Nu vad de ce nu ar accepta, daca zice ca te iubeste.
3.Nu stiu exact care is sentimentele tale pentru, mai bine ii sa aveti o discutie fata in fata ca asa iti poti exprima gandurile si sentimentele mai bine si poti vedea ce reactie are.
Sper ca am fost de folos.bafta

| marycroitor a răspuns:

Un lucru stiu sigur ca e adevarat,, ochii care nu se vad se uita,, si eu nu cred in relatii la distanata.de ce sa ai o relatie? eu stiu ca simti necesitatea de a avea pe cineva, care sa iti fie alaturi, atunci cand se intampla cate ceva sa te tina de mana, in brate, sa va bucurati impreuna.pentru asta sunt relatiele.sau de ce ai nevoie de cineva care vine cateodata sa te vada?
eu am un principiu in viata,, in relatii nu te bagi,, fiecare hotaraste ce vrea sa faca cu viata lui, dar gandeste-te si analizeaza.nu meriti pe cineva care sa iti fie mereu alaturi? nu zic,, hop,, sunt intr-adevar sunt situatii in care o pereche se desparte, el e nevoit sa plece, sau ea pe o perioda de timp.