| imyourdestiny2 a întrebat:

Sunt impreuna cu un baiat de 2 saptamana dar e ca si cum n-am fi impreuna.nu ma suna nu imi da mesaje nu vorbeste cu mine pe mess. mie imi place de el, si el zice ca ii place de mine. mi se pare ca vrea doar o relatie aparenta adica doar in ochii lumii sa parem impreuna pentru ca multi baieti ma vor.de exemplu un baiat l-a intrebat daca mai e impreuna cu mine ca daca nu e sa incerce el sa fie cu mine.si atunci a reactionat repede sia cerut scuze ca nu a vb cu mine o saptamana a promis ca nu se va mai repeta chiar a zis sa ne intalnim dar eu nu am putut atunci ca aveam alta treaba. ok dupa vreo 2 3 zile fara sa ne vedem fara sa vorbim aceeasi chestie ma intreaba plictisit pe mess daca ies afara la ora 12 noaptea, clar ca nu am iesit eu eram in pijamale atunci.tot continua asa fara sa vorbim, si ma satur si il intreb daca mai suntem impreuna. el zice ca da si zice iarasi ca daca vreau sa ne intalnim.eu n-am zis nimic.nu stiu ce sa fac.deci practic tot eu incerc sa vb cu el ca nu stiu ce e cu el.inainte sa fiu cu el ma lua in brate la scoala etc.deci nu ne-am sarutat niciodata nu ne-am intalnit niciodata. a fost primul meu iubit eu am 14 ani el are tot 14.cand am fost cu el mai demult se purta altfel, recunosc ca eram mici dar era mai dragastos cu mine nici at nu ne-am sarutat dar vorbea cu mine la scoala tot timpul ma lua in brate vorbeam pe mess imi dedica melodii imi zicea ca ma iubeste...acum nu e asa e mai distant el a mai fost cu mai multe pana sa fie acum cu mine, se poarta cu mine de parca nu am fi impreuna de parca nu-i pasa de mine, doar cateodata vrea sa fie cu mine.eu l-am iubit si cred ca si el pe mine dar a trecut mult timp de atunci oare ma mai iubeste ce e cu el are timp sa iasa cu prietenii cu mine nu are timp. m-am gandit sa fac tot ce pot acum sa nu regret mai tarziu ca nu am fost cu el asa cum trebuie. poate iubeste pe altcineva nu stiu. dar eu nu vreau sa sufar dupa el.adica sa ma atasez de el si apoi sa ne despartim ce sa fac sa il parasesc? si sa fiu cu alt baiat sau sa profit de asa zisa relatie care o am cu el, ce credeti ca se intampla cu el nu mai e la fel ca atunci sa maturizat inteleg dar nu asa te porti cu o fata cu care vrei sa fii, nu? ce credeti ca ar trebui sa fac? multumesc de raspunsuri!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa incercati sa reveniti la vechea prietenie. Nu te pui cu un baiat de dragul lumii, ci sa va simtiti voi bine, sa va intelegeti, sa discutati deschis... si sa va iubiti. Mult noroc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l pe el sa faca primul pas, adica nu il mai suna, nu ii mai trm sms, nici pe mess nu il mai baga in seama... o data si o data tot o sa te sune sau sa iti trm sms sa te intrebe ce e cu tine, dc nu mai dai nici un semn. daca nu, inseamna ca nu ii mai pasa de relatia voastra. am simtit-o pe propria piele... sper sa iti fi fost de folos. mult succes!

| diano4ka a răspuns:

Eu sunt de acord cu tine.sunteti impreuna doar de ochii lumii, sincer, am citit aceasta problema si mi-am dat seama ca este doar un prefacut, crede ca esti proprietatea sa, si cind afla ca cineva vrea sa faca cunostinta cu tine, deja intr-un fel ii este drica ca te va pierde...nu s-a maturizat in relatia voastra, imi pare rau (