| anonim_4396 a întrebat:

Deci... am 14 ani. Sunt drguta, si la corp si la fata. Mai e si comportmentu. nu stiu cum sa il numes. Nu injur, sunt cuminte, din auzit fitoasa, copilaroasa. Deci toti spun in mare ca sunt fitoasa. Prietenii, mereu dupa ce ma apropii de ei spun ca sunt foarte de treba si pot vorbi orice cu mine. Deci serios ca sunt foarte frumoasa, desteapta... sunt destul de reusita. Doar ca as vrea si eu sa am un prieten. /dar nimeni nici macar nu m-a intrebat.
Vrea si eu niste sfaturi, comentarii.
Mai am de povestit.
Prietenele mele au cate un prieten pe mess care le zice ca le iubeste si multe lucruri. si unul dintre baieti e chiar atat de dragut. si la comportament la fel. Ma face sa imi doresc din ce n ce mai mult si eu pe cineva.sad

Răspuns Câştigător
| AllePunct a răspuns:

Heii:*
Problema este, ca ai vorbit putin cam mult despre tine, dar nu-i nimic, asa sunt si eu laughing. Deci incearca sa te faci remarcata pe langa baiatul pe care il placi, dar nu sa il stresezi la cap sa nici nu mai vrea sa te vada, sa fii subtila, te bagi in seama cu el, sa ii ceri parerea pentru ceva, sa ii bati apropouri despre cum arata de genul "ce bine iti sta cu tricoul ala, te face sexy" sau "iti sta bine parul azi", sa fii indrazneata. Daca esti indrazneata o sa isi dea seama ca nu esti ca celelate, adica nu te fastacesti si nu iti e teama sa vorbesti cu el. Vorbeste cu el ca si cum ar fi prietenul/prietena ta cea mai buna, adica deschis.
Daca nimic si nimic, intreaba-l si tu asa mai discret "ce-ar fi sa iesim si noi odata?". Nu te va putea refuza. Crede-ma, baietilor nu le place sa alergi dupa ei, o sa se creada importanti si o sa zica "pff, asta e disperata dupa mine, hai sa-mi bat joc de ea". Nu, poti sa vorbesti cu el, dar sa nu il sufoci.
Si daca iesiti sa nu vorbesti doar despre tine, sa vorbesti si despre el, comunicati amandoi.
Gasiti un subiect de discutie, de exemplu "filme, muzica, hobby, familie, sport, prieteni, scoala". Incearca sa fii naturala in gesturi, si arata-i cu tu ai ceva si in cap, nu numai fata si corp. Camasta e ideea si cam cu asta incepe o prietenie si apoi o relatie.big grin
Te pup, sper ca te-am ajutat si sa ma tii la curent cu ce se intampla, bineinteles, daca vrei:*
Funda?batting eyelashes

3 răspunsuri:
| Ichnat a răspuns:

Pai daca nu ai... e ceva in neregula...

P.S. Daca i-mi dai voie sa-ti atrag atentia la care e problema: Ai vorbit jumatate de text despre cat de reusita esti! straight face Serios? Nu crezi ca te iubesti prea mult?

| Sarai a răspuns:

E normal ca tu sa te consideri ''reusita'' laughing. Poate ca asta e si problema. Poate ca vorbesti prea mult despre tine ...sau poate esti putin increzuta... Ar fi bine sa renunti la fite. Dar stai linistita, o sa gasesti baiatul potrivit, nu te oprii din cautariwinking

| pisicutzzza a răspuns:

Ichnat are dreptate, ai vorbit intr.una "serios sunt foarte frumoasa si desteapta" dar e naspa sa nu fii iubita uite: daca ei nu te intreaba, de ce nu ii intrebi tu? fa.i sa se uite dupa tine, lasa.i cu gura cascata..eu la mine in clasa sunt fff glumeata asa ca atunci cand vreau sa cuceresc pe cineva imi arat toate atuurile, dar nu prea merge, adica merge dar nu la cine vreau eu..in plus mai ai destul timp..CU SIGURANTA, UNDEVA ACOLO, EXISTA CINEVA SI PENTRU TINE! :*:X:p
si.ti mai zic odata: intreaba.i tu, daca nu vor nu e sfarsitul lumii, dar ai grija sa nu intrebi prea multi in aceeasi sapt sau luna, nu dupa fiecare rasp negativ.