| κίllą a întrebat:

Sunt cu un baiat de aproape 4 saptamani. Ne-am certat de doua ori. In ambele cauze, din pricina unor fete. Prima data ne-am certat, la o saptamana de cand eram impreuna, deoarece eu am aflat ca s-a culcat cu o fata. Dar toti care au aflat, chiar si el, sustin ca el doar si-a batut joc de ea. Chiar asa este, deoarece dupa ce a obtinut ce a vrut de la ea, a inceput sa se poarte foarte urat cu ea, pana in prezent. A doua oara cand am aflat ca el s-a sarutat cu o fata, cu o fosta, eu m-am despartit de el. A doua zi n-a stiut nimic de mine, iar in urmatoarea zi ne-am intalnit. El era cu prieteni de-ai lui. M-a luat deoparte si m-a intrebat daca am alt prieten acum. I-am raspuns ca nu, si m-a intrebat daca vreau sa ne impacam. Eu am inceput sa-i zic ca eu nu vreau langa mine un baiat care umbla cu mai multe. Dupa ce mi-a promis ca nu mai umbla cu altele, ne-am impacat. Asta s-a intamplat acum o saptamana. Eu tin enorm de mult la el si nu vreau sa-l pierd. Ma simt geloasa cand observ ca are poze la hi5 cu o gramada de fete, dar la care adauga descrierea:,, sora mea" sau,, BFF" iar el n-a pus nici o poza cu noi sarutandu-ne. Totusi el nu poate pune acum pozele pentru ca a avut mai multe probleme cu drogurile iar calculatorul sau a ajuns amanetat. Nu stiu daca el chiar tine la mine. Imi spune ca ma iubeste, ma alinta... dar l-am rugat de atatea ori sa nu se mai drogheze. El imi promite ca nu mai ia dar nu respecta promisiunile. Probabil deja e dependent. Nu stiu ce sa fac. Nu intentionez sa-l parasesc, decat daca il voi mai prinde cu alta fata. Tin enorm de mult la el, mai mult decat am tinut la orice baiat de pana acum. De droguri stiu ca nu o sa se lase. Iar gelozia ma omoara cand aud de alta fata. Nu poate veni vorba de o conversatie mai serioasa cu el, deoarece nu am cum. Nu m-ar asculta si ar zice mai mult ca sigur ca imi fac griji degeaba pentru ca el ma iubeste. Probabil s-ar supara ca sunt geloasa. Majoritatea fetelor il plac si isi doresc sa fie cu el, si eu chiar ma tem sa nu-l pierd pentru alta. Nu am purtat relatii sexuale cu el, si nu intentionez sa o fac prea curand. El nu mi-a cerut pana acum sa intretinem o relatie sexuala. Din cate am auzit de pe la fratele lui sau prieteni, el nu a pastrat niciodata o fata langa el. Mereu le-a inselat. Nu stiu daca la mine e diferit. Multe fete s-au lasat pacalite de baieti, iar eu sper ca nu voi fi una dintre ele. Intentionez sa raman impreuna cu el, si sper sa fie o decizie corecta. Cel putin, pana ma va insela din nou, asta daca se va intampla. Daca va repeta acest lucru, eu chiar nu l-as mai vrea langa mine. sad Voi ce spuneti? Ce ar trebui sa fac, caci acum sunt destul de confuza. Stiu doar ca eu acum astept sa aflu daca el intr-adevar tine la mine.

7 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Pai parerea mea este ca la tine este diferit atat timp cat ai spus ca dupa ce v-ati certat tia cerut daca ai prieten si sa va inpacati cred cu toato imina mea ca tine la tine si crede-ma ca la cante poveste de dragoste am auzit la a ta parca mi sa frant imina cand am auzit ca te inseala dar apoi cand ai spus ca v-ati certat si el a spus sa fiti impreuna mi sa refacut imina si crede-ma nu cred ca de tine ar aprofita cred ca lòa tine este diferit si eu spun ca poate sa fie o persoana care fumeaza (exemplu) dar daca apare o persoana in viata ei pesroana acea se va schimba. Cred ca tu esti uluitoare pentru ce ai facut si chiar cred ca se poate schimba pentru tine.love struck (pot primi o fondita te rogkiss)poti sa ma conesctezi la id asta adi.lidia50 te rog sa ma conesctezi. Paaa. A si mersi anticipat.love struckkiss

| Mjdolhfi a răspuns:

Se drogheaza? E neserios? Inseala? Nu e alegerea perfecta.Vei vedea mai tarziu ca faci o greseala.Cum l-ai iertat acum o vei face din nou pentru ca el iti va promite ca te iubeste si tu vei cadea in plasa cum s-a mai intamplat.Nu o zic cu rautate, insa nu te merita! Nu stie sa te pretuiasca! Ai grija ce faci, sa nu suferi mai tarziu!

| mary_5801 a răspuns:

Daca se si drogheaza ai foarte mare grija. o persoana apropiata mie s-a infectat cu hepatita c de la un narcoman.este un haos total pe pamant.incerca sa nu umbli cu persoane dubioase

| iauru a răspuns:

Scuze ca-ti zic da esti crazy rau.
cum naiba sa tina la tine daca nici macar nu se chinuie sa se ascunda si te inseala pe fata
probabil ca stie ca tii prea mult la el ca sa-l parasesti si profita de asta sau pur si simplu il doare in cot daca stai cu el sau nu
isi bate joc cum poti sa fii asa de oarba?
nici macar o poza pe hi 5...
e de rahat ce sa mai zic

| Kanghu a răspuns:

Deci... daca il mai vezi cu o alta fata ii dai papucii! Chiar daca este extrem de dureros trebuie sa o faci. In orice caz daca as fi in locul tau as face asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa fazele alea eu m-as fi despartit de el, iar treaba cu drogurile nu e aia buna, cel mai bine ar fi sa mearga la un centru si sa-l ajute sa renunte la ele, ca nu poate sa continue in modul acesta.
Daca cu altele n-a fost foarte mult impreuna, de ce crezi ca cu tine va fi altfel?
Gandeste-te bine daca chiar merita, ca poate vei regreta mai tarziu enorm... Daca el v-a continua in felul acesta, te v-a distruge si pe tinesad

Sfatul meu e sa te gandesti foarte bine la ceea ce faci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

St si eu cam in acceeaasi situatie dar se exclud drogurile
si nu stiu nici eu
dah pot afla rasp daca vr lasa-mi id tau:*nu mai fi trista timpul le rezolva pe toate