| alynutsa a întrebat:

Sunt cu un baiat de aproape 5 luni, in astea5 luni ne-am mai si certat! acum doua zile ne-am certat mai rau si el s-a suparat! Eu vroiam sa ies cu el in oras si m-a enervat ca nu si-a mai luat masina lui, a plecat cu masina cu niste prieteni de ai lui, mi-a zis ca nu si-a luat masina lui pentru ca a vrut sa bea si el o bere.Atunci eu i-am zis ca nu mai ies in oras si sa se duca cu prietenii lui, nu i-am mai raspuns la tel, cred ca putea si el sa-si lase prietenii si berea ca se ne intalnim.In fine, nu am m-ai iesit cu el in oras. A doua zi, i-am dat un sms si l-am intrebat daca mai are vreun rost sa fim impreuna si mi-a raspuns:ca ce vreau sa ne despartim, ca sa-i spun daca vreau, nu ne-am despartit dar, nu stiu, e schmbat.Nu m-ai e cum era inainte.Aseara a ramas sa ma sune el de la maica-sa ca nu mai are credit dar, nu a m-ai sunat si mi-a zis azi de dim ca a venit maica-sa tarziu de la servici si nu stiu ce sa mai cred! Mi se pare schimbat. Ce as putea sa fac? il intreb daca e schmbat? ma gandesc ca daca nu a iesit cu mine in seara aia, si-a gasit p altcineva, dar poate ca daca isi gasea nu mai vroia sa mai stam impreuna.Nu stiu ce sa mai zic voi ce spune`ti? rasp plz...multumesc:*

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ce avea daca mergeai si tu cu prietenii lui? Nu ii suporti? Trebuie sa te plimbe numai pe tine cu masina? E proprietatea ta? Jucaria ta?

Eu cred ca el ar fi trebuit sa puna problema cu despartitul ca tu il sufoci si te superi ca fraiera, ca sa nu zic altfel...

In locul lui iti dadeam jet daca faci faze din astea mereu...lasa-i libertate si nu te mai crede atat de importanta ca nu esti ultima femeie din lume!

Schimba-te ca asa nu o sa ti niciun baiat langa tine. L-ai gasit pe asta mai fraier de iti suporta toanele si fitele...pretuieste-l cat il ai!

Trezeste-te fatuco!

| EUSIATIT a răspuns:

Esti posesiva clar. 2 tu vrei masina sa te plimbe doar? 3 crezi ca daca tu l controlezi si nu l lasi liber sa aleaga el cind sa va intilniti faci ceva? NU o fata trebuie sa stepte sa fie invitata nu sa i impuna anumite lucruro Eu daca as fi fost in locul lui nu te as mai fi cautat [desi sunt femeie]. Probabil ti ai semnat singura sentinta. poate el asta a asteptat. Acum lasa lucrurilwe asa si vezi ce se intimplaori te cauta daca te iubeste [ putin probabil pentru ca sigur s a saturat de fitele tale] ori va fi in continuare rece.si va gasi pe altcineva care nu i va cere sa o plimbe cu masina si nici sa iasa cind vrea ea la plimbare. reflecteaza.

| Ixchel a răspuns:

Eşti ca angelinthedark, cred ca asa e numele. Îl vrei numai după tine. Fată trezeşte-te, omul acela nu e propietatea ta.
Eşti prea copil, dacă tu pentru că el nu s-a întâlnit cu tine şi s-a dus la o bere cu prietenii, îi trimiţi asemenea mesaj numai am ce zice.
Tu nu ai simţit niciodată nevoia de puţină libertate? De puţină singurătate?
Şi eu am fost implicată într-o relaţie şi de câteva ori evitam sa îl văd.Se supăra foarte tare şi mi-am dat seama ca el nu înţelege că pe lângă "viaţa alături de el" eu mai vroiam şi o viaţă a mea. Şi in momentele acelea, decât să mă văd cu el şi să ne certăm din cauza proastei mele dispoziţii, preferam să stau acasă singurică. Poate aşa a fost şi prietenul tău.
Nu trage concluzii pripite pentru că mai târziu s-ar putea să regreţi.

| ßέßέ a răspuns:

Baietii au nevoie de un anumit timp pe care sa il petreaca cu prietenii lor. Daca incerci sa te pui intre el si prieteni poate iesi mai rau. Asa se simt si ei bine, la o bere, o samanta, o discutie. Si de fata cu prietenii lor e clar ca nu e bine sa se vada ca sunt tinuti sub papuc.

| BoBoLiNo92 a răspuns:

Asa e si prietena mea... Uraste sa stau cu prietenii laughing Pai... Pe el poate l-a deranjat cum ai vb de fata cu prietenii lui. Fiecare baiat are orgoliul lui si nu se lasa calcat in picioare de propria iubita de fata cu cineva. Nu se poate pune problema de alta iubita. Poate este doar suparat momentan. Daca zici ca sunteti de 5 luni si este schimbat inseamna ca nu este pregatit pentru o relatie de lunga duratahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te desparti neaparat de el ca a venit cu prietenii lui cu masina daca el a zis ca vrea sa mai stea cu tine inseamna ca te iubeste