| CocoMexii a întrebat:

Sunt cu un baiat de aproximativ o saptamana, si am iesit cu el 3 seri, el venea mereu cu prietenul lui cand ne intalneam. Ne primitem sms si vorbim la telefon mai mereu * eu si iubitul meu* eu am mai fost cu el odata. demulthappy in seara asta m-a sunat prietenul lui si mi-a spus daca vreau sa ma combin cu el? ca iubitul meu oricum ma inseala... [ cu o fata pe care o cunosc, care a mai fost iubita lui ], in seara asta nu a venit deoarece nu vroia ca prietenul lui sa stea "singur" caci prietena mea nu a mai iesit :/. Prietenul lui mi-a spus ca ma place straight face Oare m-a mintit cand a zis ca iubitul meu ma inseala? Ma inseala oare cu adevarat? La telefon nu parea deloc ciudat... Help me! Nu stiu ce sa cred /ce sa fac?

4 răspunsuri:
| JoshuaNNN a răspuns:

Recent am trecut si eu printr-o chestie asemanatoare, adica prietenul meu cel mai bun a mintit-o pe fosta cum ca eu o insel(ca sa stea cu ea evident), ea l-a crezut pe el si cand am vrut sa lamuresc chestia asta, ca tot ce a spus el a fost o minciuna, era deja prea tarziu, ea statea cu prietenul meu care se intampla sa fie si cel mai bun...M-am simtit oribil si inca mai am sentimente pentru fata aia, totodata ma simt si tradat/umilit de prietenul meu happy
Ce iti sugerez eu sa faci e sa porti o discutie deschisa cu el pe tema asta, vezi cum reactioneaza (poti sa ii spui ca ai auzit de la cineva [nu spui cine]) si daca iti da de banuit comportamentul/reactia lui apeleaza la o persoana de incredere care il cunoaste si pe el sa afle adevaru ( fara ca prietenu tau sa stie ca esti implicata, altfel va crede ca nu ai incredere in el )

| κλάους a răspuns:

Tu ne intrebi pe noi daca te inseala? Din cele 10 randuri nu ne putem da seama de viata acelui baiat sau de a ta. Sincer sa fiu, cred ca ar trebui sa vorbesti cu el. Asta inseamna "relatie", nu? Sa vorbesti TOTUL cu celalalt. Sa-ti IMPARTASESTI temerile, bucuriile, etc, nu? So...

| CocoMexii explică:

Am vorbit cu iubitul meu si cu fata aceea cu care mi-a zis ala k ma inseala si nu e adevarat... chiar am vorbit deschis cu iubitul meu despre asta... daca a sunat o pe fata aia nu inseamna ca ma inseala, trebuie sa ii dau mardealu aluia :@ Am primit pana si o ciocolata de la iubitul meu astazihee hee nu ma inseala. am scapat rolling on the floor multumesc de raspunsuri big hug am sa le votez :*

| Marina1000 a răspuns:

Spune-i iubitului tau ce ti a zis prietenulbig grin.alta solutie nu gasesc, desi daca iubitul te iubeste si tu la fel nu cred ca se merita sa strici tot pentru niste zvonuri