| luna14 a întrebat:

Salut, cunosc un baiat de 10 luni, tin foarte mult la el. La inceput ieseam non stop, vorbeam despre orice, filtra cu mine, ne pupam chesti e genul, apoi a aparut o anumita distanta între noi. El nu vroia o relatie serioasa. Am rămas amici, ne am certat de foarte multe ori dar mereu când ne intalneam la petreceri începeam sa vorbim iar. Aseară am fost la un majorat a venit si el si toata seara am vorbit si am dansat. El are iubita si din cate am vorbit cu el mi-a spus ca ar crea intr-un fel sa se desparte de ea. Astăzi am iesit cu el si un prieten de al lui. Prietenul lui tot batea apropouri despre noi. El nu spunea nimic doar de uita si începea sa schimbe subiectul. Aseară imi spunea ca atât bine, ca i-a fost dor de mine, ma lua in brate ma sărută pe frunte. Chiar nu stiu ce sa fac, eu inca mai tin la el. Si nu stiu ce simte el pentru mine mai ales ca are iubita. Ce as putea face sa imi dau seama daca simte ceva pentru mine.
PS. In august mi-a spus ca m-a refuzat acum câteva luni deoarece ii era frica sa nu ma rănească.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Doar avand o relatie reala poti sa iti dai seama de adevaratul caracter si intentiile respectivei persoane. In dragoste si iubire presupunerile pot fi foarte inselatoare. Este la aprecierea ta daca merita sau nu un asemenea experiment. Bafta. Succes!