| alinaioana12 a întrebat:

Sunt cu un baiat de vreo luna, dar nu prea stie nimeni de noi, nu prea sunt genul care sa povestesc tot ce mi se intampla, doar la vreo 2-3 prietene apropiate. Faza e ca el vrea sa facem publica relatia pe facebook, spune ca vrea relatie serioasa, sa nu se mai ascunda. Eu am refuzat, s-a suparat pe mine, dar apoi i-a trecut, desi cateodata imi spune ca as avea pe cineva. Ce parere aveti? V-ati desparti de mine daca ati fi in locul lui?

13 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu mi se pare asa de important sa publici relatia pe facebook. Pentru ce? Tine-ti doar pentru voi, nu ar trebui sa il intereseze sa vada si ceilalti.

| alinaioana12 explică (pentru Djlsghtnquuw):

Si eu sunt de aceeasi parere, dar se pare ca restul nu

| Djlsghtnquuw a răspuns (pentru alinaioana12):

Facebook-ul este o viata virtuala. In viata reala trebuie sa fiti impreuna. Daca tu ti-ai inchide facebook-ul, nu ar mai fi problema asta.

| BiuL a răspuns:

De ce sa nu pui in relatie? Daca nu ai nimic de ascuns, faci relatia publica. Daca ai ceva de ascuns nu merita sa fii cu el.

| Blamely a răspuns:

Nu înțeleg care e problema cu a face publică relația. Doar oferă-i ce vrea si va fi mai bine pentru amândoi.

| BlackOpal a răspuns:

Intr-o relatie trebuie sa lasi de la tine. Daca el vrea sa publice relatia pe Facebook, iar tie nu iti este rusine cu el si îl placi, nu vad care ar fi problema. Asta nu e motiv de despartire! Mare lucru daca ii faceai pe plac si puneai pe Facebook...
Rareori dai in adolescenta de băieti care vor o "relatie serioasa", iar acesta este modul lui de a demonstra ca pentru el nu este o joaca relatia dintre voi.

| alinaioana12 explică (pentru BlackOpal):

Nu-i mare lucru, dar daca nu-i pe facebook inseamna ca relatia nu exista, sau cum? Nu vad rostul, parerea mea e ca nu asa demonstrezi ca vrei relatie serioasa.

| eu1234512345 a răspuns:

Daca o tii tot asa... probabil intr-un final m-as desparti de tine. Cine stie ce gandeste. Poate crede ce iti e rusine cu el. E ok sa faceti reletia publica. Daca pe tine te incomodeaza nu-i musai sa va si tineti de mana/pupati/etc in public. Te-as sfatui sa-i faci pe plac, n-are ce sa se intample. big grin funda?

| andreeaMaria99 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa nu mai fii asa de secretoasa pentru ca pana la urma se va afla despre voi.Si in plus, daca lui nu ii place starea in care va aflati, ar putea ca pana la urma sa se sature si atunci tu vei fi cea care va avea de suferit.

| alinaioana12 explică (pentru andreeaMaria99):

Faza e ca prietena mea cea mai buna nu-l place, are o parere proasta despre el.

| andreeaMaria99 a răspuns (pentru alinaioana12):

Mi s-a intamplat si mie ceva foarte asemanator.Am acuns pana nu am mai putut si apoi s-a aflat si a fost destul de ok.Tot asa, prietena mea cea mai buna nu il suporta, si nici el pe ea.Dar apoi ea a insistat si s--au imprietenit.Pana la urma el s-a despartit de mine si dupa o luna a luat-o pe ea.Sa nu incerci vreodata sa o convingi ca el e bun sau chestii din astea.Pare cea mai buna prietena, dar niciodata nu stii ce e in capul ei cu adevarat.

| DeeaMarry a răspuns (pentru alinaioana12):

Si ce daca?! Tu l-ai ales, iar acum trebuie sa suporti consecintele.
Nu o sa poti ascunde relatia asta la nesfarsit, si nici nu iti recomand s-o faci.
Si mie mi-ar da de gandit refuzul asta al tau.

| alinaioana12 explică (pentru andreeaMaria99):

Adevarul e ca inainte sa fiu cu el, ei doi vorbeau, dar nu s-a intamplat nimic, nu s-au intalnit sau ceva de genul.Dar nu din cauza asta nu-l suporta, nu e tocmai genul de baiat de casa, sa zic asa. Totusi nu cred ca prietena mea mi-ar face asta.