| Lilia2621 a întrebat:

Sunt disperata! Am impresia ca e sfirsitul lumii, ca nu mai doresc sa traiesc. Ieri am avut un conflict la scoala cu toata clasa mea, mi-a fost foarte obijduitor. Prostii ăia de baieti au pus un cintec despre o fata cu numele Lenuta, ceva de genul (Lenuta mai spala-te pe puta) si inca o multime de cuvinte dezgustatoare. Eu am numele Lilia, dar ei spuneau ca acest cintec este despre mine, iar un baiat mi-a zis ca sunt rapanoasa. Toata clasa se ridea de cintec, iar eu am inceput sa pling, unele fete imi tineau apararea, dar altii inca se rideau. Am venit acasa si i-am sters pe toti din prieteni, si doar un baiat mi-a scris si si-a cerut scuze. Iar astazi la scoala doi baieti cautau motive de ce i-am sters din prieteni, iar unul din ei m-a numit in toate felurile, si inca a zi "ce va trebuie voua tirfa asta in prieteni, mare personalitate" sincer nu stiu ce a avut in vedere. Am plins vreo 2 ore pentru aceste cuvinte, mai cu seama ca acest baiat ii placea mult de mine, si la urma ce mi-a facut. Si nu sunt o tiritura, din potriva toti colegii ma respecta, toti baietii si toate fetele, de aceea aceasta situatie m-a atins atit demult, ca credeam ca toti tin la mine. Ce parere aveti, ce pot sa fac? De ce oare au procedat asa cu mine, eu care ii socoteam pe majoritatea din ei prieteni?

9 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu ai decat maxim 2 prieteni adevarati in viata.Mama si inca unul.
Restul sunt amici, de la care nu te astepta la prea multe bune, dar la toateee relele.

| AndaWest a răspuns:

Din pacate ai invatat ca lumea e perversa si imi pare rau ca a trebuit sa afli asa.tocmai pentru ca tu ai fost mereu o fata draguta cu toti au vrut sa te ia in ras, si tu le-ai dat satisfactie ca ai plans.nu iti mai face griji, tu stii foarte bine cat valorezi deci nu are rost sa pui la suflet cuvintele lor.te pup sa iti treacakiss

| StaceyG a răspuns:

Nu mai plange din cauza lor mi s-a intamplat si mie de multe ori.
bagai din nouu in lista si prefate ca nu s-a intamplat nimic.o sa vezi ca nu vor mai rade prea mult timp ce trebuia tu sa faci era sa ii ignori de la inceput deoarece ii durau ii enervau aici stiau ca te enervezi

| virus5381 a răspuns:

Sunt baiat acum de ei erau fete era mai usor faceai cum fac eu ii trantesti de perete si daca tot nu se potolesc le spargi si nasu (acu 3 zile mi so sczut nota la purtare pentru asta happy ).Asa ca esti fata cel mai bine ii sa ii ignori nu merita sa plangi pentru alti oameni un catelus merita mai mult lacrimile aleawinking. Gaestei prieteni noi din alte clase si stai mai mult cu ei. Eu de ex nu ma inteleg deloc cu colegii de clasa da ca cealalta clasa ma inteleg foarte bine si ne distram bine impreuna. Asa ca eu zic sa faci si tu la fel gasesteti prieteni noi din alta clasa.
P.S : Se poate scadea nota la purtare si pentru batai din afara scolii? laughing

Apache
| Apache a răspuns:

Asa este lumea... rea ...nu esti prima care a patit!

| ZonaZoster a răspuns:

Gandeste in felul urmator: tu ii credeai prieteni si ei s-au dovedit a fii nimicuri in concluzie nu ai pierdut nimicwinking... da-i in mortii lor daca plangi le arati lor ca esti slaba, deschizi fara sa vrei 'o poarta' pe unde ii lasi sa intre, fii indiferenta, nepasarea doare cel mai tare. Succes happy

| Lala_7531 a răspuns:

Ei nu au fost, nu sunt, si nici nu o sa-ti fie prieteni adevarati! Doar cei care ti-au luat apararea.Dar u nu trebuie sa plangi!winking. Tu trebuie sa le comentezi! Adica pnm ei sunt perfecti?raised eyebrows. nu cred! Fii tare smug Nu pune la suflet ce spun altihee hee
P.S : sa nu pui la inima ce spune lumea! lumea e proasta si asa va fi mereuwinking

| irina_2227 a răspuns:

Nu trebuie sa fi suparata, odata ce u nu esti cum te-au facut ei nu ai de ce sa te simti rau.incearca sa te faci ca nu te afecteaza ce iti spun ei.trateaza-i cu indiferenta si nu ii baga in seama poate sunt gelosi, invidiosi etc.o sa ajunga ei sa iti ceara iertare toti.si apropo...u in ce clasa esti? poate astea sunt doar niste copchilarii ale colegilor tai

| bibidulce a răspuns:

Cred ca e groaznic