| anonim_4396 a întrebat:

Sunt doua fete la scoala care imi fac avansuri. In unele zile sunt chiar exasperante pentru. ca mai am si alta treaba. Nu stiu cum sa fac, dar as vrea sa le raspund si eu la avansuri. Ce idei aveti?
P. S. Ele vin ma iau in brate, ma pupa pe obraz...

2 răspunsuri:
| ViVi99 a răspuns:

Zambeste-le si raspunde-le cu aceeasi moneda. Nu trebuie sa pari foarte interesat de ele, pentru ca asa n-o sa te mai lase in pace, plus ca o sa inceapa sa se certe pentru tine. Stiu ca asta e visul oricarei persoane (sa se certe mai multe fete, respectiv baieti pentru o fata/un baiat), dar asa nu vei provoca decat ura si, in caz ca o vei alege pe una dintre ele, cealalta iti va ramane dusman sau cel putin se va supara pe tine. Asa ca, vorbeste cu ele, explica-le cand esti ocupat, spune-le ca esti flatat ca te plac, dar trebuie sa-si vada de treaba (asta in caz ca vrei sa scapi de ele). dar, daca le placi sau pur si simplu vrei sa le intorci "favorul", uita-te la ele, intra in discutie cu ele (pe mess, la scoala, pe facebook....nu conteaza unde vorbesti cu ele). Cand te mai iau in brate, lasa-le; asa le arati si celorlalti baieti ca fetele se tin dupa tine. Fii natural, nu prefacut! fetelor nu le plac baietii falsi. daca iti fac complimente, fa-le si tu lor. Spune-le ca sunt frumoase (daca sunt), ca sunt inteligente (daca sunt) etc. Ajuta-le la scoala sau cu un sport anume ori cu o activitate extrascolara etc. Vorbeste-le frumos, poarta-te ca un cavaler cu ele. asa sigur vei fii rasplatit de elewinking

| catalin02 a răspuns:

Pai daca le pastrezi pe amandoua e o problema daca afla una de alta(in caz ca nu stiu) daca le vei raspunde la avansuri cand vei avea alceva de facut ii zici ca dupa ce termini... iar ea va coopera (bafta si al naiba norocos esti ma cu 2)