| MaraAlexandra87 a întrebat:

Ce parere aveti de fetele scunde (sub 1, 60 m)? Credeti ca si ele sunt frumoase sau ar trebui sa se simta complexate pentru ca nu sunt inalte?

11 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună.
Înălțimea nu definește frumusețea unei persoane.
Nu, nu are de ce să se simtă complexată că nu e înaltă. De ce ar trebui să fie înaltă?
Da, cred că sunt cele mai frumoase.
Eu am o înălțime medie(nu mă plâng, dar mna), mi-ar plăcea să fiu scundă. big grin

| Ofiintă a răspuns (pentru Alyra):

Înălțime medie mi-ar fi plăcut să am și eu.
A durat ceva timp până să îmi accept statura. Eram mereu complexată din pricina acestui aspect.
Un fost coleg mi-a spus că am un metru sub clanță laughing, cu toate că nici el nu era un tip înalt.
Acum însă, am ajuns să imi ironizez așa zisele defecte si să ma accept asa cum sunt.
Credeam că înaltimea este o barieră in a mă reda pe mine. Spuneam că înaltimea nu ma caracterizează si ca oamenii nu mă vor lua in serios, mă vor desconsidera. Erau si cazuri de genul, însă nu toate sunt datorate înălțimii.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ofiintă):

Ce înnăltime ai?

| Ofiintă a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

| Ofiintă a răspuns:

Ar trebui sa se simtă complexate pentru ca nu sunt înalte?
Dacă îti spun cei din jur să te arunci intr-o fântână, o faci?
Poate nu este o plăcere, și ca fată să ai o înălțime sub 160 cm, dar fiecare cu plusurile și minusurile de care dispune.
Altele sunt inalte, dar probabil complexate din alte motive.
Sfatul meu este să scoți ce este mai bun din tine, atât fizic cât și psihic. Cu siguranța în viziunea cuiva, vei fi atractivă și tu la rândul tău.

| Drimmero a răspuns:

Cele mai faine tipe sunt cele mici de inaltime sau macar medii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu-mi plac

| Michaeel a răspuns:

Efectiv toată lumea iubește fetele scunde și sunt considerate drăguțe pentru înălțimea lor. De ce sa se simta complexate? Unele fetele înalte sunt mai complexate căci Multa lume glumește pe seama lor și au porecle ca girafă și gigant și unele nu au încredere în ele din cauza înălțimii.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Eu am 1, 83 si sunt complexata ca sunt inalta.Stii cat de greu gasesti un tip si mai inalt? Este greu si pentru ca nu pot purta tocuri decat foarte rar, gen sindrofii pentru ca sunt mai inalta decat sotul meu.

| IoanaMihaela5267 a răspuns:

Orice persoana este frumoasa in felul sau. Opiniile, insa, nu se discuta, unora le plac fetele scunde, altora nu...si tot asa.Da, ar trebui sa se simta minunat in pielea lor fiindca sunt unice pe acest pamant

| zattech a răspuns:

Și ele sunt perfecte