| anonima19 a întrebat:

Sunt foarte confuza adica nu stiu ce sa mai cred am stat cu un tip2 luni in fine acum2 luni am inceput sa iesim impreuna eu find iesita dintr-o relatie din care am avut si am de suferit si el la fel acum imi spune ca sa grabit si nu mai vrea o relatie ca inca sufera dar in acelasi timp nici nu vrea sa rupem orice legatura. si totu a inceput ca i-am zis eu de cateva ori ca nu-mi prea da atentie adica te inteleg ai ganduri si asa mai departe. ast raspunsurile voastre mersi anticipat:*

2 răspunsuri:
| DoarImpreuna a răspuns:

Anonima... nu te aventura asa repede intr-o noua relatie. Nu uita regula oamenii raniţi rănesc foarte usor. Eşti sensibila acum, asteapta să ţi se mai vindece rănile.
De regula cand ieşi dintr-o relaţie şi intri in alta involuntar pui pe noul partener o povara foarte mare pentru ca vei cauta compensarea a ceea ce ai pierdut si a ceea ce nu ai avut de la relatia anterioara.
Mai asteapta putin, fa-ti timp pentru tine. Mai rasfata-te, mai iubeste-te, mai fii libera si dupa aceea decide daca vrei sa intri in relatii iar.

| alinutzaa_8242 a răspuns:

Tinind cont ca ai explicat foarte putin e cam greu de inteles ce s-a intamplat. poate te-ai avecinat prea repede si s-a speriat crezind ca intra prea repede intr-o alta relatie.traiesc ceva simil acum eu, dar dupa multe incercari cu tipu cu care ies acum am inteles ca ii e frica sa nu sufere di nou si fuge mereu. daca ti-a cerut sa va mai intilniti e doar speriat, lasa-i timp asa iti lasi si tie si iti clarifici ideile.nu dispera daca nu e el va fi altu.bafta tie...bafta miehappy