| Ankesenamon a întrebat:

Nu vreau sa mai adaug si eu inca o intrebare/marturisire penibila pe lista lunga insa chiar ma macina sa aflu si parerile voastre.
Am cunoscut un baiat in lunile anterioare si la inceput erau toate bune si frumoase pana cand ne-am hotarat amandoi sa punem cartile pe masa. El mi-a zis ca fosta din trecut are niste datorii la el si ca va scapa in scurt timp lucru care nici pana acum nu s-a rezolvat. Noi am incheiat discutiile de foarte multe ori insa de fiecare data s-a nimerit sa ne intalnim si sa ne "reluam relatia". Partea ciudata e ca atunci cand suntem impreuna e totul superb, ma tine de mana constant, nu poate sa stea departe efectiv laughing. Partea si mai ciudata e ca la cei 24 de ani ai lui este un IMATUR laughing si mereu cand incerc sa ii spun ca nu e in regula ce face imi zice numai "da da da iubita da" el nu stie sa intre in niste discutii, e paralel cu mine si cu ce incerc eu sa-i explic. In momentele cand suntem impreuna parca nu ne mai vine sa ne dezlipim unul de altul, eh..cand vine timpul sa ne "despartim" unul de celalalt, incepe sa ia distanta si sa vorbeasca la caterinca si fara niciun fel de atentie spre mine, lucru care ma deranjeaza si care il si spun si imi zice ca nu tin la glume desi ii tot repet ca numai intr o gluma o tine. Si cum spuneam, el inca nu a terminat relatia cu tipa respectiva deoarece chipurile nu i-a dat toata datoria, el va pleca din tara un timp sau poate mai mult timp..stiu ca il voi uita, adica nu e ca si cum ar fi prima oara cand rupem orice legatura, doar ca sunt confuza..sunt foarte confuza si nu pot sa-mi dau seama CE VREA DEFAPT?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu ai reusit pana in prezent te asigur ca nu va fi posibil nici in viitor. Este tipul de persoana inadaptabila si care nu poate fi convinsa niciodata ca este gresit modul in care intelege/interpreteaza el relatiile interumane.Este o lupta inutila ca si cea a lui Sancho Panza.

53 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Posibil tradat, dezamagit in trecut acuma ea in gluma fetele ca sa nu sufere iar, un fel de carapace a lui, nu stiu de ce sunteti asa obsedate de o relatie voi fetele si cand sunteti in ea va gribiti sa iesiti din ea si noi suferim apoi cel mai mult ca am crezut in vorbele voastre, poate omul nu vrea relatii bravo lui ca s-a trezit la realitate, chiar tu spui ca nu vrei cu adevarat si ca il vei uita ce iubire feminima e asta in fine eu cred ca tu vrei sa te joci cu el atat, cred ca nu sti ce vrei cu adevarat

| Ankesenamon explică (pentru RAY):

laughing esti pe langa subiect, scuza ma. Eu nu sunt genul care sa se joace cu sentimentele oamenilor, nu voi face asta vreodata desi crede ma ca am avut ocazia si i am explicat persoanei respective motivele si asa mai departe. Omu nu are nicio "carapace"; e doar imatur si absurd cum zicea o fata mai sus. El nu stie sa fie OM, el nu are sentimente, el nu stie sa fie un om bun si cu scrupule, e doar un nesimtit. Eu sunt "prinsa" in ideea de a face din el un alt om, un om bun, un om care stie sa fie si cald si sincer..desi cred ca mai mult ma amagesc. oricum, iti apreciez parerea.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa ramana cu o amintire "superba" de neuitat referitoare la persoana ta. Parerea mea.

| Ankesenamon explică (pentru corbulalbrosu):

Pai daa, chiar a fost pana ieri cand a aparut din nou. Nu stiu cum se face dar mereu ma da peste cap... vreau sa mi iasa din cap, insa chiar imi place, mie nu mi se pune pata f des pe cineva, dar cand mi se pune...
ideea e ca mi a facut f mult rau si nu a stiut deloc sa ma aprecieze pentru ca eu chiar sunt o fata care se dedica, care nu inseala, chiar exemplara intr o relatie, zic eu..nu inteleg de ce continua "jocul" asta si de ce ma agita de fiecare data...
mereu imi spun gata! si e gata pana apare din nou...
sunt si eu constienta ca atunci cand suntem de ex la masa amandoi si incep sa ii zic verzi si uscate el imi raspunde numai la caterinca si nu recunoaste nimic din ce greseste desi e constient ca o face..plus ca are un vocabular infect, scuza mi expresia..si eu tot ii zic, incearca sa te deosebesti de toti taranii si nesimtitii din jur, insa el nu citeste ce ii zic, imi spune ca ii scriu romane si pana mea..chestii de genul..chiar nu isi da interesul..ma gandesc ca poate o sa si dea el seama in viitor cat greseste acum..si ajung la concluzia ca de sex masculin se nasc toti, barbati devin doar unii.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Ankesenamon):

Oare iti dai seama cat este de adevarata ultima ta afirmatie? Bravo, mi-a placut constatarea ta, macar de ti-ar ajuta pe viitor, sa devii constienta si tu de acest lucru pentru a nu mai repeta greselile "trecutului".

| Ankesenamon explică (pentru corbulalbrosu):

Pai degeaba sunt eu constienta de treaba asta daca persoana care trebuie nu e..si mai ales ca nu ma asculta cand ii zic..ma simt efectiv ca si cum as vb cu un zid, jur! fix asa ma simt.

| Ankesenamon explică (pentru corbulalbrosu):

Si nu stiu cum sa l fac sa ma asculte..cum sa i deschid ochii? ce sa i mai zic? ce sa fac?

| Ankesenamon explică (pentru corbulalbrosu):

Deci.operatiunea munca in zadar.
dar oare... vreodata.o sa isi dea seama cat de mult greseste acum?
si cum sa ma comport cu el? ca efectiv nu mai stiu cum sa o dau.ce sa mai fac. daca sunt indiferenta o lasa ca mine, nu are o treaba.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Ankesenamon):

Sa inteleg ca esti indragostita de acest "best friend" si acesta este motivul ca-l doresti cu tot dinadinsul doar pe el? Incearca sa procedezi ceva in genul, stii cum se zice in popor, te faci prieten ......pana treci puntea. big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ankesenamon):

Ai dat-o doar intr-un sens si ii merge, esti moarta dupa el.

| Ankesenamon explică (pentru corbulalbrosu):

Nu e best friend, am pornit cu alte ganduri de la bun inceput..nu mi l doresc cu tot dinadinsul, cum ti am mai zis, mie nu mi se pune pata pe cineva f des dar si cand mi se pune e nasol...pt ca nu il vad decat pe respectivul.ce i drept imi trecuse si nici acum nu e o situatie disperata..doar ca ma agita prin prezenta.

| Ankesenamon explică (pentru anonim_4396):

Nu mai sunt, pentru ca am ajuns in punctul in care deja m am obisnuit cu ***-urile care le face si nu ma mai atinge nimic, doar ca repet, ma agita..nu mai e ca la inceput, cand chiar ma afecta..pnm, o sa iau din nou distanta si sa o sa ii inchid "drumul" asta pe care i a mers.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Ankesenamon):

Mi se pare ca nu-ti dai prea bine seama ce se intampla in realitate cu tine. Incearca sa deschizi ochii. Dar bine de tot si nu doar pentru o scurta clipa.happy

| Ankesenamon explică (pentru corbulalbrosu):

Sunt constienta de absolut tot, crede ma! dar eu inca sunt prinsa oarecum in iluzia unui "el" asa cum mi l doresc. vreau doar sa trec peste si sa nu l mai vad si sa nu mai aud de el.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Ankesenamon):

Sunt constient ca esti constienta big grin. Dar in acelasi timp imi dau sama ca esti incapabila sa-l stergi definitiv din sufletul tau fiindca in adancul inimii tale exista inca o imensa dorinta sa fii cat mai des si cat mai mult cu el si oarecum starea ta de neliniste se datoreaza si te ingrijoreaza pierderea definitiva a lui in cazul ca va pleca din tara.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ankesenamon):

Cum sa fii agitata cand ii simti prezenta, ai zis ca nu va mai dezlipiti cand sunteti impreuna, e totul superb etc. Nu esti constienta de nimic, te pierzi cu firea in preajma lui. Dorinta ta e sa-l schimbi ca n-ai stiut cu cine alegi sa fii intr-o relatie. Asa imatur si absurd cum il consideri, stie sa te aduca inapoi.
Tipul vrea ce vrei si tu, aveti interese comune. Stii ca il vei uita. Te dedici de numai poti si mai astepti sa ti se dea vreo importanta. Te ia in gluma ca poate... si uite ca va potriviti.

| sofisis a răspuns (pentru Ankesenamon):

Il leaga de tine o atractie si atat.
D'aia ii e usor sa vina si sa plece. Nu pentru ca e imatur. Nu tine la tine suficient de mult incat sa se dedice si sa se implice.
NU ii mai cauta scuze si nu iti mai crea iluzii desarte. Cu cat intelegi mai repede ca esti o simpla atractie pentru el, cu atat mai bine iti va fi.
Stiu, imi vei spune ca e tandru, ca iti vorbeste mieros, ca face dragoste cu tine de parca ai fi singura pe pamant. IRELEVANT. Barbatii au capacitatea asta, de a face gesturi si de a spune lucruri si dupa sa uite si sa plece fara nici o treaba.
Nu cred ca merita sa stai dupa el. Parerea mea sincera e ca iti irosesti timpul.
Si daca ii vei da vreun ultimatum...va fi al tau o perioada, dupa care va pleca.
Nu este pentru tine baiatul asta.

| Ankesenamon explică (pentru corbulalbrosu):

Nu, nu ma ingrijoreaza faptul ca va pleca, ma linisteste dar ma si intristeaza intr o mica masura.iar in sufletul meu exista dorinta de a fi cu el, dar nu cu el asta de acum, cu un el matur, serios, capabil sa intretina o discutie serioasa, cu un el care sa mi fie alaturi si asa mai departe.

| Ankesenamon explică (pentru anonim_4396):

laughing ai descris perfect povestea, jur.

| Ankesenamon explică (pentru sofisis):

Iti multumesc din suflet pentru raspuns, imi pare rau ca nu pot declara mai multe raspunsuri castigatoare. Pe viitor voi tine cont! Multumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ankesenamon):

20? hmm, multi inainte ce sa zic. m-as fi asteptat 15 sau 16 sa fiu sincer laughing

| Ankesenamon explică (pentru anonim_4396):

laughingnu, presupun ca numai cu copile de genul esti obisnuit pe aici..sau poate "confesiunea" mea a sunat ca a unei copile, tocmai de aceea am si specificat ca nu vreau sa mai adaug inca o postare penibila, dar chiar ma rodea sa postez asta laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ankesenamon):

Nu a fost o intrebare "penibila". cum am spus, toate copilele din ziua de azi vor maturi de 20+ de ani, si zicand ca el e un imatur asa de mare am crezut ca esti una de 15 ani. nu credeam ca una mai mare de varsta sta cu asa cineva

| Ankesenamon explică (pentru anonim_4396):

Problema mea sincer, e ca am un suflet mult prea bun pentru lumea asta, nu sunt modesta, nu ma laud, am ajuns la concluzia asta in urma demonstratiilor de care am avut parte. O alta problema mare de a mea, e ca eu nu am orgoliu sau cel putin las extrem de mult sau tot de la mine, lucru care e total gresit in conditiile in care in lumea asta sunt numai dragoni si dinozauri. Off.ce sa mai zic, merg pe ideea ca fiecare pai are umbra lui.m intreb doar unde e umbra mea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ankesenamon):

Invata sa numai lasi mereu de la tine ca de nu o sa ajungi doar o cochilie fara personalitate. doar ceva pe 2 picioare care ii multumeste pe altii dar nu da 2 bani pe prorpia persoana, si asta nu e bine deloc

| Ankesenamon explică (pentru anonim_4396):

Mare vorba ce mi ai zis! numai ca nu stiu cum sa incetez cu atitudinea asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ankesenamon):

Din pacate nu e ceva ce se poate invata de la altii. incearca incet incet sa nu mai fii persoana gata de ajutor pentru toata lumea, invata sa te gandesti mai mult la tine nu la altii.

| Ankesenamon explică (pentru anonim_4396):

Ai zis ultimele 2 raspunsuri ca si cum m ai cunoaste dintotdeauna, multumesc..si da, mereu mi am propus sa nu mai fiu asa insa de fiecare data dau gres happy.o sa mai incerc pana o sa reusesc.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Ankesenamon):

Daca nu ai reusit pana in prezent te asigur ca nu va fi posibil nici in viitor. Este tipul de persoana inadaptabila si care nu poate fi convinsa niciodata ca este gresit modul in care intelege/interpreteaza el relatiile interumane.Este o lupta inutila ca si cea a lui Sancho Panza.

| Mayar a răspuns:

Ala vrea de fapt sa fie cu fundul in doua luntre. Mai sunt destui baieti, gaseste-ti altul! Adica, cum sa fi cu unul care practic, NU TE RESPECTA?! Adica, ce.i asta?! Serios? Chiar mai stai cu unul ce nu te respecta si nu iti respecta opiniile?! Pai atunci ale cui opiniile lui mosu le respecta?!
DEci serios, gaseste-ti altul care e cumsecade si ca lumea, dar foloseste-ti creierul in judecarea oamenilor, a caracterelor, nu te hazarda chiar asa, n ute pripi, analizeaza!

| Ankesenamon explică (pentru Mayar):

Multumesc! Voi tine cont!

| Mayar a răspuns (pentru Ankesenamon):

Ma bucur! Esti tanara si frumoasa, sa nu mai te lasi calcata in picioare de el, ca acuma ma duc eu imediat de.i dau una dupa cap!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ankesenamon):

Vezi sa nu faci vreodata ceva ca Mayar gen" ca acuma ma duc eu imediat de.i dau una dupa cap! " e genul de fata care e tare in gura dar daca ii da una unui baiat are pretentii ca el sa stea ca prostul.

| Ankesenamon explică (pentru Mayar):

Hihi, iti multumesc din suflet! o sa ma intorc la el..cu spatele laughing de fiecare data cand voi avea ocazia, chiar daca imi calc "pe mine".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Doamne fereste tu esti normala mai fata? numai prostii scoti pe gura in ultimele zile. ia spune-mi si daca ala iti da una inapoi de te lasa lata faci repede pe victima? esti feminista tipica secoului 21, tare in gura si repede sare cu palma dar cand si-o ia pe cocoasa fuge cu coada intre picioare si tipa cat poate ca barbatii sunt porci. doamne ce nivel de penibilitate ai ajuns

| Ankesenamon explică (pentru anonim_4396):

Eh haide, nu fi rautacios. e fata ca si mine si stie cat de nasol e ce mi se intampla mie..eu ii multumesc si va multumesc tuturor pentru raspunsuri, sfaturi si incurajari! nu ma asteptam.

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Hehe, pune.te tu numa cu mine, si o sa vezi ca nu fug. Mai ai multe de aflat...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Mai eu nu sunt genul de baiat sa dea intr-o fata, oricat de mult si-ar meritao. dar nu pot zice la fel de restul de baieti. si oricat esti tu de tare in gura, si un baiat de 15 ani e mai puternic ca majoritatea feteleor asa ca lasa fitele astea ca nu ai pe cine prosti.

| Ankesenamon explică (pentru anonim_4396):

Gataa! incetati amandoi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Si daca opiniile ei chiar nu merita respectate? Ca mai sunt si prosti pe planeta, cam 90%... Majoritatea oamenilor chiar ar trebui sa caute pe cineva care nu le respecta parerile.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ce intelegi tu prin imatur?

| Ankesenamon explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

E ca un copil, incapabil sa poarte o discutie matura si serioasa, incapabil sa si asume niste lucruri care si le ar asuma in mod normal un barbat de 24 de ani, incapabil sa respecte persoana de langa el, incapabil sa fie decent, el nu cunoaste termenul asta, cunoaste doar termenul de vulgaritate, nesimtire si da dovada pe zi ce trece de proasta crestere; el nu stie sa fie elegant si nu in vestimentatie ci in vocabular si gesturi, si lista continua...de exemplu ieri mi a propus sa ne mutam impreuna pentru ca el are nevoie de calcat, spalat, mancare etc dar el nu face nimic sa mi castige macar increderea atat mie cat si familiei mele, pentru ca el efectiv imi cere sa renunt la niste lucruri,.el vrea direct gata ne mutam ne pana mea si aia e.a si sa nu uit ca el nu poate sa faca toate astea, pentru ca el nu stie "eu nu pot, nu stiu sa fac astea" eh, eu consider ca e capitol incheiat happy daca nu sun eu, el nici atat..nu stiu cum sa ti l zugravesc, oricum intr un cuvant PENIBIL!

| Lawliet14 a răspuns:

Prietene, eu zic sa te calmezi! Se manifesta cum vrea, mie-mi place de ea. Daca ai citi-o, ai intelege...

| Mayar a răspuns (pentru Lawliet14):

big grin

| Lawliet14 a răspuns (pentru Mayar):

Sunt pe ignore la el. laughing

| Mayar a răspuns (pentru Lawliet14):

Mai nou, toti dau ignore... Mda...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El ca are 24 de ani si e varza murata, ma face sa ma intreb tu cati ani ai? de fel, fetele de aici se dau mari ca sunt mature de dau pe afara si iau baieti cu 10 ani mai mari ca ele, dar el ca are 24 si e asa imatur, chiar ma intreb tu cati ai laughing.

"CE VREA DEFAPT?" crede-ma, nici el nu stie daramite cineva de aici

| Ankesenamon explică (pentru anonim_4396):

Eu am 20. happy "CE VREA DEFAPT?" era mai mult un strigat laughing pentru ca sunt bagata in ceata maxim.

| Amegadaisuki a răspuns:

O iubeste mai mult pe cea lalta si este obisnuit sa stea cu tine adica esti ca o, obisnuinta care scapi greu de ea laughing)

| Ankesenamon explică (pentru Amegadaisuki):

Nici macar obisnuinta nu e, cat despre ea, nu stiu ce sa zic vis a vis de iubire, el nu cunoaste termenul asta laughing in primul rand ca nici eu nu pot sa inteleg cum poate femeia aia sa reziste langa asa ceva, langa un om care are un vocabular infect si un comportament pe masura; eu chiar am crezut ca il pot schimba si da, imi asum greseala ca am mai continuat sa stau la discutii cu omul asta dupa ce am aflat de "fosta" chiar daca el mi a zis ca are o datorie la el si asa mai departe... VRAJEALA! in fine..capitol incheiat..mortii cu mortii, vii cu vii.

| Andrrei a răspuns:

Ciudatul respecit pe care tu il numesti "iubit" este un imatur, inca se contreaza, are rebeliuni si este ceva obisnuit la baieti(cred eu ) am destui prieteni de genul acesta

| DoruViorell a răspuns:

Nusi doreste o relatie stabila cu tine

| Ankesenamon explică (pentru DoruViorell):

El imi spune ca da...si imi strange mana in brate si ma pupa PE MANA laughing..cum am mai zis, sunt constienta ca el ceva serios nu vrea, insa nu pot sa accept, pentru ca atunci cand e cu mine, langa mine, e cu totul si cu totul alta persoana..mai putin atunci cand ii zic unde greseste si ma ia peste picior.