| ThatsMethod a întrebat:

Am fost la doctor și mi s-a zis că nu am fimoză. Dar ideea este că nu pot să-mi retrag pielea de pe capul penisului când e erect, simt un discomfort. Se va rezolva oare după primul contact sexual?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu, nu atunci se rezolva. Daca lasi pana atunci, va fi foarte dureros pentru tine.
Faci tu exercitii la dus, sau seara la culcare dai cu o crema care sa inmoaie pielea si il decalotezi atat cat se poate pana sa ajungi la discomfort dar nu la durere.

| Ghiordi a răspuns (pentru SkyPilot):

Nu exista nici o crema specială pentru fimoza?

| SkyPilot a răspuns (pentru Ghiordi):

Speciale nu exista. Sunt recomandate Betaderm sau Dermovate.