| anonim_4396 a întrebat:

Este vorba despre un baiat pe care il plac.A spus ca si el ma place,dar nu vrea sa fie ceva intre noi.Iar azi am vazut o conversatie intre el si o prietena de-a mea,iar el i-a cerut sa fie impreuna, dar eu sa nu aflu nimic.El nu stie ca eu am aflat.Acum as vrea sa-l ignor si sa nu mai am treaba cu el cateva zile pentru asta.As face bine? Sau sa nu-i spun nimic, sa las totul ca inainte?

4 răspunsuri:
| tenutza a răspuns:

Da. uita-l

| neutrino a răspuns:

De ce crezi tu ca el nu are dreptul de a alege?

| DaSuntAnonima a răspuns:

Ignoraaa`l! fii puternica si ignora`l, daca te placea intr`adevar, vrpoia sa fie cu tine din moment ce este deschis pentru o relatie si cauta la alta fata
daca il ignori va fi foarte bine pentru ca dupa asta el va fi cel ce cauta bagare in seama. happy
prietena ta vrea sa fie cu el?
daca e prietena ta si vrea sa fie cu el inseamna ca nu iti e prietena. prietenele trebuie sa tina una la alta si sigur nu te`ar rani daca vrea sa iti fie aproape...
imi poti spune varsta pe care o aveti toti 3?

| queenofsaigon a răspuns:

Probabil a spus-o doar că nu ştia cum să te refuze mai frumos. A greşit dându-ţi speranţe, dar nu ai de ales decât să treci peste.

În plus, dacă prietena ta ştie că îl placi şi a şi acceptat să nu îţi spună nimic, poţi s-o tai de pe listă. În locul tău nu i-aş spune că ştiu, doar aş fi mai rece cu ea şi aş aştepta să se dea singură de gol.

Pe el ignoră-l. Dacă te întreabă de ce îl ignori, întreabă-l doar ce se aştepta să faci.