| cripsontyphoon a întrebat:

Sunt frustrat, deoarece nu imi pot gasi o prietena. Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Merci mult.

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Ok.Atunci,treci mai des pe la bibliotecă.E un loc în care poţi găsi fete drăguţe.Şi poate cu ocazia asta îţi descoperi o nouă pasiune pentru citit.Ieşi mai des din casă, mai spune câte un compliment fetelor.Ideea e să ai mai multă încredere în tine, zâmbeşte mai des.Nu e capăt de lume, asta trece odată cu timpul.

17 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Spune-ne unde sau care crezi tu că ar fi problema.

| cripsontyphoon explică (pentru FataCuChitaraMunților):

In general ma simt bine in compania altor oameni, insa nu reusesc sa cunosc persoane noi prea des. Deci nu stiu cum as putea face cunostinta cu mai mult fete. Cel putin asta cred ca e problema, ma simt singur.

| cripsontyphoon explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Si mai cred ca si timiditatea e o problema destul de serioasa.

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru cripsontyphoon):

Încă eşti la liceu, ce vârstă ai?

| cripsontyphoon explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Aproape 17.

| cripsontyphoon explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Multumesc mult, sper sa imi fie de folos.

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru cripsontyphoon):

Ok.Atunci,treci mai des pe la bibliotecă.E un loc în care poţi găsi fete drăguţe.Şi poate cu ocazia asta îţi descoperi o nouă pasiune pentru citit.Ieşi mai des din casă, mai spune câte un compliment fetelor.Ideea e să ai mai multă încredere în tine, zâmbeşte mai des.Nu e capăt de lume, asta trece odată cu timpul.

| Astaeparereamea a răspuns:

Ai mai avut o prietena si ai dat-o in bara, ti-ai pus intrebarea de ce v-ati despartit?

| cripsontyphoon explică (pentru Astaeparereamea):

Dupa 2 luni de relatie (la inceput se comporta ca o nebuna in preajma mea) mi-a spus ca si-a dat seama ca ma vede doar ca pe un prieten sad Nici acum nu stiu ce a determinat-o sa isi schimbe parerea.

| Astaeparereamea a răspuns (pentru cripsontyphoon):

Asta din cauza comportamentului tau, sa nu te superi pe mine dar mai ai timp sa inveti cum sa te porti cu o iubita, sa faci diferenta intre iubita, prietena sau amica, succes!

| RAY a răspuns:

Uni sunt frustrati ca au bolii de sanatate tu ca nu ai iubita, sincer tu chiar vrei asa ceva sau vrei sex? fi sincer cu tine insuti, eu cred ca vrei sex cum vrem cu toti, relatiile sunt doar vrajeli atata tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Răbdare.
răbdare.

| L1feDRAIN a răspuns:

Sa-ti spun sincer,
din cauza nebuniei care s-a intamplat cu mine anul asta (citeste-mi intrebarile sunt doar 4)
cea mai mare tema amea e sa raman fara jumatate la tinerete.

Eu acum doar ma impac cu faptul ca nu mi-am gasit prietena si astept cind soarta o sa decida sa ma intilnesc cu ea.
Sfatul meu?
Ai rabdare, nu te grabi, o sa vina rindul tau, dar daca vezi o sansa o poti folosi (tot cu grija).

| L1feDRAIN a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Nu tema... teama* happy
greseala mea ca scriu ca disperatul.

| CristinaSNC a răspuns:

Iubirea apare ea la un moment dat. Stai calm, s-a estimat ca pe pamant sunt mai multe femei decat barbati, deci nu o sa ramai singur, cred ca noi fetele ar trebui sa ne ingrijoram laughing

| GheorgheGheorghiuDej a răspuns:

Iesi din casa!

| AlexandraMR11 a răspuns:

Tu nu prea trebuie sa faci nimic special, o sa iti gasesti odata si-odata, stai linistit.

| kalamity a răspuns:

Bani