| Praduitor17 a întrebat:

Sunt gelos pe fostele relații al fetei de care îmi place. E nașpa. E ciudat că nu trec peste trecut. Ce înseamnă?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Gelozia este o boala incurabila care nu poate fi vindecata si din acest motiv se va manifesta viata toata. Deoarece fobia/repulsia ta fata de fostii prieteni si fostele relatii ale unei fete nu iti permite sa poti accepta, "digera" asemenea situatii, ai un singur mod de a rezolva sau evita si anume sa-ti gasesti o "junioara" neprihanita, pura, curata, fara pacate, fara vina, nepatata, imaculata, si tot asa, etc. laughing

| LoveSleep a răspuns:

Nu pot să-ți spun, e impotriva regulamentului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca o iubesti probabil laughing) Gelozia si posesivitatea duse la extrem nu cred ca sunt apreciate de vreo fata/femeie. Incearca sa o cuceresti si in acelasi timp sa elimini "calitatile" astea.

| August99 a răspuns:

O sa-ti treaca fi barbat.

| kandaraki a răspuns:

Inseamna ca esti prost.
inseamna ca tu nu ai avut deloc relatii.
inseamna ca esti neincrezut in sine.
inseamna ca te temi sa nu o pierzi si nu stii cum sa te comporti cu o fata.

| UzOm a răspuns:

Că nu ai ce face cu timpul tău prețios.

Răspuns utilizator avertizat
| kavasaki99 a răspuns:

La fel si eu.

| Praduitor17 explică:

E prea de tot vreau o părere decentă. Îmi place fata dar nu suport ideea că a fost cu altul. Nici eu nu-mi explic asta. O iubesc dar când îmi zice de fostele relații mă simt ciudat.