| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna cu iubitul meu de o luna jumate.totul a fost ok intre noi pana vinerea trecuta cand profa de engleza ne-a dus intr-o alta clasa unde erau banci de cate 7 sa vdm un film si iubitul meu a stat intre mine si o tipa(foarte curva adica povesteste cum se ducea in bar lua cate unu il f**** si a doua zi nu mai rasp la tel si il uita.nu e urata nici mare frumusete dar o ajuuta sanii -sunt lasati dar mari)si aia l-a bagat in seama si dupa el a vbit numai cu ea si pe mine nu m-a bagat in seama aproapew deloc-mrg eu am vbit cu cei care erau langa mine dar afost aiurea adica eu eram langa si ea statea cu capul pe umaru lui.asa dupa faza asta sincer mi-a venit sa ma despart de el si sama intorc la ex-ul carde inca ma mai suna si toti zic ca este mai bun ca actualul dar am zis sa-i mai dau o sansa.initial nu i-am zzis ca sunt suparata dar nu l-am prea lasat sa ma pupe si am fost asa mai sictirita. a doua zi i-am zis indirect si am crezut ca se calmeaza cu ea.recunosc ca n-a mai fost asa rau dar tot e f apropiat de ea si eu nu -i fac scadal.asa si alaltaieri a aflat ca un coleg ma place si vrea sa-mi zica si e foarte dragut cu mine si mi-a facut mie scandal si s-a suparat si eu nu i-am rasp deloc l-a avansuri aluia ...pff nu stiu si aseara am fost in club cu un prieten care mi-e ca un frate si am intalnit un tip superb si foarte de treaba si m-am abtinut sa dansez cu el ca stiam ca daca o faceam s-ar fi ajuns si la un sarut chiar daca el nu ar fi aflat nimic si el la petrecerea de craciun a dansat cu majoritatea fetelor super lasciv ...nu stiu ce sa fac ca totusi tin la el si parca nu vreau inca sa ma despart de el dar nu stiu ce sa fac in legatura cu tipa aia.nu sunt genul care sa interzica pentru ca de fel imi place sa fiumai libera si nu stiu daca ar fi ok sa-i zic sa nu mai stea cu aia.sa-l fac si eu gelos pe fata.adica eu patesc mute faze in afara scolii dar nu-i zic nimic ca nu vreau sa fie gelos nici macar la scoala unde e un tip care se tine rau dupa mine si ma ia mereu in brate si ma pupa o gramada ma duc cu el in partea liceului unde nu umbla el si el se apuca si-mi povesteste ca s-a intalnit aseara cu nu stiu ce tipa mrg majoritatea sunt fantasme dar mrg ca idee.dau funditaaa:*

11 răspunsuri:
| Lullabies a răspuns:

Desparte-te de el. Nu e ultimul baiat. Din cate zici multi baieti stau dupa tine. Nu merita sa stai dupa o persoana care nu merita respectul tau.

| MishikiCrisy a răspuns:

Tu vrei sa continui relatia? Vad ca mai mult e vina ta ca nu sti deloc cum sa procedezi. Vorbeste cu el si spune-i ca te deranjaza ca vorbeste cu ea si ca ai prefera sa inceteze si ca tu poti sa vorbesti cu orice baiat ca si el vorbeste cu orice fata. Ii spui sa nu o mai lase pe aia sa puna capul pe el sau ce gesturi face si ca poti vorbi cu ala care te place sau alti baieti daca si el vorbeste cu alte fete.
Daca te deranjeaza ceva spune-i sau despartete de el, ca asa este normal. Adica ce rost mai are sa mai continui relatia daca el face ceva ce te supara si tu nu ii spui asta?

| がさいゆの a răspuns:

Buna.Nu imi place, deaorece ai folosit multe prescurtari si unele nu le-am inteles.Dar baiatul chiar asa de nesimtit? Eu as spune sa te desparti de el si ar trebui sa ii spui asta direct, fata in fata.Bafta!

| Cristina45 a răspuns:

Eu zic sa te desparti de el, nu e ultimu baiat, si dupa cum ai zis si tu ai o optiune mai buna pe acel baiat care zici ca se poarta mai frumos cu tine daca vreai neaparat sa fii intro relatie poti incerca cu acel baiat. Dar oricum sfatul meu e sa scapi de asa zisul "iubit", care nici iubit nul mai poti numi daca faze fazele astea pe fata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu meritasa fii cu el iubirea nu e egoista (geloasa) mareata si asa mai departe mai erau cateva in orice caz el nu are bun simt pentru ce face! stiu ca tii la el insa dupa cum imi zici esti o data car enu sufera adica esti independenta nu depinzi d enimeni si nimic ca tuu sa fii fericita pentru ca si tu stii sa fi si fara el nu? sunt multi baieti mai draguti k el sunt sigura! plus ca si dac ao sa fii cu altul lui ii va fi ciuda chiar daca are orgoliu si vrea sa-ti arate nepsare el no sa faca decat sa se uite la tine in timp ce tu nu-l vei sau probabil daca va despartiti o sa fie cu curva aia ca sa-ti faca in ciuda chestiile asteas copilarii oricum dar ce sa spun nu-i captul lumii dac anul te stie aprecia apreciaza altii de mai multe ori. Meriti sa fii respectata iar lui nu cred ca i-ar placea sa-i faci la fel asa ca go go go profita de viata n ute oprii doar la unul! succes:*

| BlackEyedGirl a răspuns:

Nu merita sa stai dupa el, adica el vorbeste cu altele si se da la ele, dariti face tie scandal daca vorbesti cu baietii? Mai bine te desparti de el decat sa suferi mai tarziu, nu uita, nu e ultimul baiat de pe planeta, sunt mii de baieti mult mai draguti decat elwinking

| JustRoxanne a răspuns:

Eu zic sa te desparti de el. Daca te-ar iubi nu s-ar mai da la alte fete. Ai doar o viata asa ca lasa-l in pace si treci la urmatorul! (Parerea mea)

| geocarul a răspuns:

Un singur cuvant ala geocarul si stai linistita nu-s nebun asa dai papuci ca eja umbla dupa panarame

| TheUltimaTeHack a răspuns:

Mamaaaaa...ce grea decizieee! despate-te de el! daca ai spus ca stau multi baieti dupa tine!
P.S.1.ce muuuuuult ai scris
2.sa nu-l mai primesti a2a oara

| AlyAlx07 a răspuns:

Daca il iubesti lasa-l ca curveles trecatoare iar daca ai stat cu el doar de amuzament te sfatuiesc sal parasesti.