| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna cu prietena mea de 9 luni.Toate bune si frumoase,ne intelegem foarte bine,ne iubim, incredere, tot tacamul. Dupa primele 5 luni am incercat s-o facem,n-a mers,nu intra sau daca intra o durea foarte rau.Bun, am lasat-o balta, am zis amandoi ca nu e pregatita si toate cele.Recent am incercat iar si aceeasi poveste,fix la fel.O fi penisul prea mare? Se poate? Nu l-am masurat dar din ochi asa eu zic ca are o marime normala, nici prea prea nici foarte foarte pentru varsta mea.Ea a spus ca nu ar trebui s-o doara atat de rau, eu stiam ca totusi doare prima oara.Acum daca se poate si va rog,sa-mi raspunda si mie cineva care s-a confruntat cu asa ceva sau care are habar, nu vreau sa va dati cu parerea, am vrea totusi ca pe viitor sa nu mai avem parte de astfel de neplaceri.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

O sa dureze ceva, pana o sa reusiti sa aveti un act sexual complet. Probabil tu esti mai dotat iar ea e din nastere stramtuta. In cazul asta merge destul de greu. Din pacate, nu exista o reteta pentru asa ceva. Trebuie sa o iei treptat. Azi putin, maine putin si pana la urma o sa reusesti s-o introduci pe toata. Si dupa ce-o s-o faceti prima data, o sa vezi c-o sa mearga destul de greu. Ea o s-a cam aiba dureri la primele partide, pana o sa se obisnuiasca. Ce sa-i faci. Nu e ce vezi prin filme.

| AIEAEAO a răspuns (pentru Alcyon):

Multumesc pentru raspunsuri dar prietena mea a ales raspunsul tau ca fiind castigator.Inca o data va multumesc tuturor pentru interesul acordat si pentru raspunsurile voastre, cu totii mi-ati fost de ajutor, eu si prietena mea va multumim foarte mult.

9 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

laughing)
nu stiu daca intrebarea ta e chiar serioasa da o sa iti raspund...
normal ca doare prima data si tu simti ceva ceva
nu trebuie sa o lasi pe ea deasupra ca o doare si normal ca nu vrea durere si mai mare si nu va mai continua
incearca pozitia misionarului, iei penisul in mana si il introduci lin, apoi cu o miscare rapida o strapungi laughing
inainte trebuie sa fiti relaxati, asa ca ia-o in brate, saruta etc...
cel mai bine e sa mai amanati un an, doi; cred ca sunteti cam mici

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Revin
daca chiar vreti sa o faceti folositi prezervativul, unele sunt si lubrifiate...

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Poate sa fie de vina si penisul tau,dar si comportamentul vostru de dinaintea actului sexual e de vina.
Ea trebuie in primul rand sa-si doreasca sa faca dragoste cu tine,sa simta nevoia,sa tanjeasca dupa tine,sa fie relaxata si sa nu se gandeasca la durere.
Daca se gandeste c-o sa o doara,va fi tematoare si ajuta la disconfortul ei.
In acelasi timp trebuie sa o lubfrefiezi bine (s-o exciti),preludiul e foarte important,desi multi sar peste el.
Sarut-o pe corp,mangai-o,fi tandru cu ea,sarut-o mult si pe gura,joaca-te cu lobul urechii,eventual daca nu se excita din toate astea poti incerca sa-i faci si un oral.
Cheia succesului e pasiunea!
Folositi prezervativ,el reduce durerea fetei,o lubfrefiaza si ajuta ca penisul tau sa ''alunece''. Deci,o sa intre mai repede.
Iar cand o simti ca e excitata bine,incearca sa introduci penisul,incet, si nu tot dintr-o data.
Putin cate putin pana sa obisnuieste.
Las-o pe ea deasupra daca nu are inhibitii, deoarece in modul asta ea detine controlul, si ea decide cat de adanc se lasa pentrata.
E posibil sa aiba si inhibitii fata de tine de nu reusiti nimic. Ajut-o sa treaca peste ele.
Stinge-ti lumina si aprinde-ti lumanarile parfumate!
Succes!
Si o noapte cat mai frumoasa!
Si nu in ultimul rand, multa rabdare cu ea!

| Oana92 a răspuns:

Insistati mai mult pe preludiu si folositi lubrifiant. Si daca incepeti ceva mergeti cu lucrurile pana la capat...Bafta!

| Constantin112 a răspuns:

Cati ani aveti voi?
Si cat despre sex poate chiar nu este pregatita acum...mai dai ceva timp sau face-ti petting sa va invata-ti unul cu corpul celuilalt eu stiu poate ea este foarte incordata, stresata sau eu stiu incearca sa vorbesti cu ea si vezi cum se simte ea in momentul cand incerci sa o penetrezi ..adica daca este stresata, incordata sau ceva de genul pentr ca ea trebuie sa fie total relaxata si sa nu se teama ca se intampla ceva. ( Oricum daca are 15-16 ani eu zic sa mai asteptati )

| xZIonutZx a răspuns:

Mai taieti din cuc blushing laughing, nu ma incearca si tu mai bine asa e prima oara o doare si pe tine o sa te doarawinking

| LookAtMeNow a răspuns:

Stiu ca o sa sune cam urat, dar cand penisul tau a intrat, trebuie sa fortezi pana cand se rupe himenul, chiar daca ea o sa se planga de durere. Gandeste-te ca se intampla doar o data. Preludiul este extreeem de important! Prima data nu am tinut nici eu cont si tot asa nu a mers. Multa bafta!

| L0r33 a răspuns (pentru LookAtMeNow):

Cumpara ceva lubrifiant si nu mai doare asa tare...