| Innorat a întrebat:

Am 17 ani jumate si as vrea sa imi incep viata sexuala. Am o relatie de 2 ani, ne iubim, ne respectam, ne intelegem si am vrea sa facem acest pas. Suntem amandoi virgini. El are 20 de ani. Ma simt pregatita, dar am incertitudini in privinta varstei mele. E bine?

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

E bine, bine, foarte bine, dar mai stai sa devii majora. Cat despre respect, mai vorbim dupa... sper ca nu ai pretentia ca aceasta relatie sa nu aiba si sfarsit.

| Holiday a răspuns:

Din punct de vedere fiziologic esti pregatita, nu ai de ce iti face griji. din punct de vedere legal, se cheama sex cu o minora, dar avand in vedere situatia voasta nu cred sa fie vreo problema(pentru el din punct de vedere legal) happy

| Alcyon a răspuns:

Tu esti singura ce poate lua aceasta decizie. Ai grija sa te informezi cu privire la mijloacele de contraceptie, sa n-aveti surprize si nu risca (asa cum fac altele) cu metode contraceptive de pe vremea bunicii (gen metoda calendarului sau coitul intrerupt). La varsta asta, un bebe ti-ar da viata peste cap. Prin urmare, trebuie sa fii atenta.

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

E foarte bine!

| TheRealDaniel a răspuns:

Varsta ta este potrivita, conform unor statistici cele mai multe fete isi pierd virginitatea la 17 ani precum si baieti, este o varsta ok, daca ai incredere in el si va iubiti, e perfect. Dezvirginare placuta!

| Vektor a răspuns (pentru TheRealDaniel):

Mai scade un an la fete si mai adauga 1-2 la baieti laughing

| TheRealDaniel a răspuns (pentru Vektor):

Ai dreptate, am gresit. insa sfatul ramane valabil pentru ca ea are aproape 18 deci...

| Vektor a răspuns:

De acum mai ai un pas si esti majora.
tu decizi daca esti pregatita sau nu.

nu uitati de prezervativ happy

| Immortal69 a răspuns:

Pai daca stati de 2 ani si va intelegeti bine poti sa faci linistita acest pas din viata ta, daca relatia nu merge poti sa mai astepti, este normal ca dupa 2 ani daca toate merg bine sa faci si dragoste nu sex! Sper ca ajuta ce ti-am zis!

| Nishuman a răspuns:

Daca a putut mentine o relatie de 2ani cu tine, sigur. daca o faci cu el nu se va schimba nimic.fa-o, chiar merita! bafta