| Daiana_4041 a întrebat:

Sunt impreuna cu prietenulmeu de mai putin de 2 saptamani si il iubesc foarte mult si e un baiat special e primul meu prieten iar pe cineva atat de simtit si dragut nu am sa mai gasesc ok dar problema este ca parintii lui vor sa se mute undeva in zona clujului adica departe de unde locuim acum, el desigur nu vrea si e foarte trist iar parintii lui sunt nepasatori si zic ca sunt destule fete si chestii din astea si sunt foarte hotarati deoarece au gasit un apartament la doar 6 000 de euro. El are 16 ani si e obligat sa mearga cu ei. Ce am putea sa facem ca sa-i impiedicam sa cumpere apartamentul si sa se mute?

8 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Poti sa stai linistita ca nu sunt apartamentele asa ieftine nicaieri. Nici garsoniera la maruntisul ala nu-ti cumperi.

| Aasdfghj a răspuns:

Tu nu ai auzit de semne de punctuatie? straight facelasa baietii si pune mana pe carte.

| costynel23 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Taci dreacu si pune tu mana pe cartelaughing lasa fata in pace... probabl tu nu stii cum e sa fii indragostit...

| Purec a răspuns (pentru costynel23):

Tu ai fost vreodata indragostit? Judecand dupa poza de la profil, esti cat se poate de homo happy Plus ca te chinuie gramatica rau happy

| costynel23 a răspuns (pentru Purec):

laughing nu sunt homo sunt doar Fan. Tu vezi-ti de cartile tale si lasa pe altii in pacewinking

| Nordic a răspuns:

Exact cum a spus si @Liviucu. Încercaţi o relaţie la disanţă. E întradevar cam greu. Dar măcar el e in ţară şi tot aţi mai putea să vă vedeţi. Prietena mea locueşte în Finlanda. Dar suntem împreună de un an jumate şi mulţumesc Domnului, ne merge bine happy Ideea e să vă iubiţi sincer.

| Liviucu a răspuns:

Se poate sa aveti o relatie si la distanta, cine a spus ca nu se poate? Dar da, va fi mult mai greu. Insa daca va iubiti mult, veti rezista 2 ani ca dupa ce el va face 18 sa ia decizii si singur fara sa mai fie supus cerintelor parintilor.

| PulbereDeStea a răspuns:

Pai cam au dreptate sunt destule fete si baieti bineinteles. Va puteti ruga si spera sa nu se mute si sa ramanti aproape unul de celalat. Daca se muta puteti pastra legatura, poate pe viitor va veti reintalni. In cazul in care se muta nu e nevoie sa dramatizati, deoarece in viata totul se intampla cu un scop anume.Fiecare intamplare din viata noastra ne va pregati pentru viitor. Poate ca asa va fi sa fie ca ei sa se mute in alta parte.Chiar daca ramane poate ca nu o sa va intelegeti, va cunoasteti de doar 2 saptamani, poate ca o sa cunosti pe altcineva. Poate daca eram si eu in situatia ta la varsta de 16 ani gandeam la fel dar sa stii ca nu e un capat de lume. Exista lucruri mai importante. Oricum si orice ai face gandeste-te de 2 ori inainte de a actiona si fa in asa fel incat sa nu ai regrete dupa>Si gandeste-te ca din orice lucru ai ceva de invatat.