| viatadecacatt a întrebat:

Sunt impreuna cu un baiat(19 ani) si eu 16.Am vorbit o saptamana fara sa il vad in realitate doar pe facebook, parea dragut, toata ziua vorbeam la tel si prin mesaje. El vine doar in weekend.acum dupa 3 saptamani simt o stare de plictiseala fata de el, imi e lene ca sa zic asa sa ii raspund la mesaje, raspund asa"in sila". si cand ma intalnesc cu el astept sa treaca odata timpu sa scap de el.asa mi s-a intamplat cu aproape fiecare baiat cu care am fost. voua vi se intampla?sad si dc credeti ca mi se intampla mereu asa

4 răspunsuri:
| TaniaQrs a răspuns:

Nu esti singura! Si mie mi se intampla la fel. Nu e scanteia aia despre care toata lumea vorbeste, ajungi sa te plictisesti de el sau sa realizezi ca te-ai "indragostit"de ideea de el ca iubit, nu de el.
Totul e mai fain in primele saptamani. dupa totul devine "random". Parerea mea e ca ar trebui sa te desparti de tip, inainte sa fie totul din sila si sa ajungi sa nu-l suporti si lucruri de genul, iar data viitoare sa petreci mai mult timp cu un tip, inainte sa decizi daca vrei sa fi cu el sau nu, sa ii descoperi toate "feţele". Si daca nu vrea sa astepte sa iti creezi o parere despre el, e un mitocan si nu te merita.
Sper ca ti-am fost de ajutor, chiar daca am fost "usor" subiectiva.

| geani_6822 a răspuns:

Nu e acel cineva pe care il cauti tu.va veni si acel cineva.mereu vine chiar daca mai tarziu.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu esti pregatita pentru o relatie stabila si de-aceea apare acea plictiseala, lipsa de interes atunci cand lucrurile par sa se inchege.

Te sfatuiesc sa lasi baietii deoparte pentru o perioada si sa-ti testezi sentimentele fata de baiatul care iti va placea, pe viitor.

| Darius_6848 a răspuns:

Pentru ca nu e persoana compatibila cu u. cand o sa gasesti pe cineva care sa,, nu iti fie rusine sa mergi pe strada,, atunci o sa vezi ca nu o sa te mai plictisesti. daca pe viitor atunci cand stai cu cineva si ii gasesti numai defecte si nimic care sa iti placa, nu te mai obosi degeaba, da.i papucii si gasesteti pe altcineva, ca trece timpu si ramai nesatisfacua dar inainte de a te implica foarte mult pentru a nu il face sa sufere. sfatul meu big grin