| Sweet00gum a întrebat:

Sunt impreuna cu un baiat de ceva timp. 2 luni. El considera ca ar trebui sa ne incepem viata sexula, sau sa ramanem doar prieteni (sunt virgina ). Nu vreau sa il pierd, dar nici sa o fac. Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt baiat, si stiu ce zic, inseamna ca vrea sa faca sex cat mai repede, si e atat de disperat incat recurge la santajul asta, daca i-ar fi pasat cu adevarat de tine, nu ti-ar fi impus o asemenea conditie, eu zic ca daca e atat de disperat, nu o sa se desparta de tine si inca o sa spere, daca vrei sa fii vicleana, spune-i ca vrei sa faci sex cu el, dar nu chiar acum, si peste cateva saptamani/luni, eu zic ca va accepta amanarea asta, si in perioada asta iti vei putea da si tu seama exact ce fel de baiat e si daca te apreciaza cu adevarat sau vrea doar sa te foloseasca.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca este prea devreme pentru a face dragoste. La doua luni de relatie, de-abia va cunoasteti, e ca si cum ai face sex cu o persoana oarecare, o cunostinta tangentiala. Deci nu poate fi vorba decat de o relatie strict carnala, fara implicatii sentimentale. Daca tu nu iti doresti asta, de ce ai vrea sa stai cu un barbat care considera ca doar atat meriti?

| Crisu a răspuns:

Trebuie sa alegi : ori o faci cu el, ori ramaneti doar prieteni. Sti de ce? Pentru ca este un profitor, vrea doar sa si-o traga cu tine. Nu iti sugerez sa o faci, pentru ca oricum o sa se ajunga la ambele variante. Dupa ce o sa o faci cu el, o sa se desparta de tine. Si o sa ramai si singura si ai sa-ti pierzi si virginitatea. Asa ca cel mai bine este sa o lasi balta. Totusi nu-i spune direct ca va despartiti, lasa la aprecierea lui. Spune-i doar ca nu vrei sa-ti pierzi virginitatea.

| haiZI a răspuns:

Daca tine cu adevarat la tine ar trebui sa te astepte.Insa daca vrei si tu sex, sa experimentezi, sa inveti lucruri noi, sa-ti descoperi sexualitatea, daca corpul si-o cere, o poti face.Insa va fi doar sex, cel putin pentru el.Si,banuiesc ca ai o varsta(cel putin 16 ani, recomandat). Nu uita sa va protejati, daca e sa fie.Recomand prezervativul, nu lua pastile sau alte prostii. Daca te culci cu el doar pentru-ca nu vrei sa-l pierzi, iti dai seama ca e posibil sa-l pierzi oricum, asta dupa ce obtine ce vrea de la tine.pa

| AndaWest a răspuns:

Eu spun ca 2luni nu e ceva timp, e foarte putin. dar faci cum vrei, e mintea ta si cru tau, daca esti desteapta nu accepti

| christinebubu a răspuns:

Cred ca sta cu tine doar pentru sex.
2 luni... e cam devreme.
mai bine ramaneti prieteni cum zice el.
o sa-ti gasesti un baiat care te va astepta si o sa-ti inspire incredere si vei vrea tu sa o faci cu el.
nu meritatongue

| redrosegirl a răspuns:

E clar ca nu te iubeste daca te preaseza sa o faci cu el, iar daca tu nu vrei te ameninta cu despartirea! Explica-i ca nu esti pregatita! Daca te iubeste cu adevarat te va astepta oricat va fi nevoie, daca nu te va astepta, da-i papucii pentru ca e un mare nesimtit! Daca tu ii te daruiesti si dupa el te paraseste? Ai suporta asta? Daca iti cere sa te culci cu el, ba chiar te ameninta ca veti ramane doar prieteni, nu te merita!

| Sweet00gum explică:

Ambii avem 18 ani

| Sweet00gum explică:

Gata. ne-am despartit. va multumesc tuturor pentru sfaturi!

| Saburo a răspuns:

Pai daca tine cu adevarat la tine in mod normal ar trebui sa astepte pana ce tu vei fi pregatita. Mai bine sa fie cineva care sa merite decat unul care imediat dupa ce obtine ce si-a propus nici nu te mai baga in seama si pe urma sa se laude tuturor I don't want to see daca vezi ca insista in continuare mai bine o termini cu el si cauti pe cineva care te place cu adevarat si care merita sa-i dai ce ai tu mai de pret happy nu cineva care vrea doar sa se foloseasca de tine. Mare grija deci si vezi cu cine te incurci. Aparentele de multe ori pot fi inselatoare... nu lasa usor "garda" jos si fii cat mai prudenta.

| DenisaBiluta a răspuns:

Draga, 2 luni e mult?laughing Ce naiba te lasi asa usor? A? happy Fi fata serioasawinking Nu fi fraierawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De 2 luni?:O Vorbesti serios? Mai bine da-i papucii inainte sa ti-i dea eloh go on Nu se merita! Ai vezut acum de ce sta cu tine?:O
Chiar daca ai 18 ani, cred ca nu merita sa iti pierzi timpul cu elsad

| dyadoll a răspuns:

Eu sunt cu iubitul meu de 2 ani de zile si nu mi s-a plans sau ceva de genu.deab acum o luna am facut-o prima oara! Ce sa zic totul vine de la sine, dar daca face presiuni asupra ta nu e baiatul potrivit, asteapta si va veni unu care intr-adevar te merita si te iubeste! pacat de tine! iti spun sinccer un baiat apreciaza mai mult o fat virgina si o respecta si isi da viata pentru ea, decat un vagabont care nu stie decat sa dea la gaura. Sper sa te ajute sfaturile mele, sa nu faci prostia pe care le-a facut majoritatea adolescentelor. funda?:*