| Mirunaaa2 a întrebat:

Sunt impreuna cu un băiat de la 15 ani si am 17 si el 18, ma omoară gândul ca o sa ne despărțim, vreau sa fiu o viata cu el, tin relație de la o asa varsta?

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Depinde ce principii de viata are fiecare.Niste prieteni de-ai nostri s-au cadatorit cand aveau amanoi 22 de ani si erau deja impreuna de 6 ani.Acum au doi copii adolescenti si 23 de ani de casatorie si se iubesc su se inteleg foarte bine.Dar sunt amandoi credinciosi lui Dumbezeu, comvinsi ca casatoria inseamna fidelitate pe viata, a fi intr-adevar alaturi la bine si la rau., a alege sa fii preocupat constant sa l faci fericit pe cel de langa tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are rost să îți faci gânduri pentru toată viața. O relație de durată se construiește zi de zi.

| ywar a răspuns:

La aceasta varsta asa zisele "iubiri" vi si trec precum o ploaie de vara. E varsta primelor intrebari despre sensul vietii.

| Saiko10 a răspuns:

Sanse infime ca sa tina relatia de la varsta asta, si chiar daca o sa tina va treziti pe la 30 de ani ca nici nu stiti cum sunt alte persoane.

| elaventurero a răspuns:

Off off Miruna. Abre los ojos. Nu poți ține nimic cu forța. Doar bunicii noștrii aveau astfel de preconceptii...

| pentesterintimpuliber a răspuns:

Copila mica si naiva laughinglaughing Iti spun eu, peste 3 ani maxim o sa fi cu altcineva

| nothing67 a răspuns (pentru pentesterintimpuliber):

Da.și ce m aș râde să le țină o viață și să nu ai deloc dreptate în tot ceea ce spuilaughing)))

| GigaChad a răspuns:

Eu cred in voi!