| Luciana007 a întrebat:

Mie imi place de un baiat cu care m-am tinut de mana si chestii de genul fara sa fim impreuna, dar la un moment dat a vrut sa ma sarute iar eu nefiind priceputa la asa ceva l-am refuzat de foarte multe ori, dar cateodata am incercat si pur si simplu nu a iesit si cred ca s-a suparat... Tin foarte mult la el... Ce as putea sa fac? broken heart Funda

2 răspunsuri:
| Saskesai a răspuns:

Spune-i ca nu stii sa saruti, si sa te invete el :3

| Claustrophobic a răspuns:

Am întâlnit de multe ori chestii de genul, adică, practic, şi eu eram în aceeaşi situaţie, credeam că trebuie să înveţi cumva să săruţi. Dar, pe parcurs, am aflat că nu e aşa. Acest lucru vine de la sine, nu trebuie planificat. Nu e ca şcoala, nu trebuie să înveţi, faci doar ce simţi. Ştiu că la început ai emoţii pentru că ţi-e teamă că nu va ieşi bine sau că partenerul nu va fi mulţumit, dar încearcă să renunţi la aceste convingeri, pentru că-ţi va fi mult mai bine fără ele. Aşteaptă momentul potrivit şi totul va veni de la sine. Acum depinde de tine. Baftă.