| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in aceeasi clasa cu fostul meu iubit. Situatia este foarte naspa intre noi nu ne vorbim DELOC (mai imi spune el cate o gluma si cam atat). Chiar daca intre noi nu mai poate fi nimic as vrea sa fim prieteni (ca doar ne vedem zilnic si facem parte din acelasi grup de prieteni). Imi puteti da cateva sfaturi gen cum sa ma comport ca sa devenim prieteni? Multumesc mult! Ofer funda!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa uiti/sa faci abstractie de faptul ca ati fost la un moment dat iubiti si in consecinta sa dai dovada ca esti o persoana civilizata si educata prin comportamentul manifestat in relatiiledintre voi. Trebuie sa ai si fata de el acelasi comportament colegial lipsit de prejudecati, de ranchiuna sau suparare, identic cu cel manifestat in relatiile cu ceilalti colegi sau prietenii vostri comuni. Succes!

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Iti multumesc mult!