| anonim_4396 a întrebat:

Mergeam acasa cu fostul si o prietena de a mea cu care el ma facea geloasa cand eram impreuna. El se juca cu ceva si ne-a dat si noua. Ea a reusit din prima si eu abia din a 5a incercare. El s-a uitat la mine si a zis uite (numele meu) ce repede a dat ea. Si eu am zis "na important e ca pana la urma am reusit si eu" si el s-a uitat in jos si a zis "na da din a cata incercare?"M-am simtit naspa adica de cand s-a intors la mine si eu l-am refuzat se poarta asa cu mine. Incerc sa ii fiu prietena si ma comport cu el ca si cu ceilalti baieti dar el sta cu toate fetele si flirteaza cu toate. Uneori vad ca se uita la mine dar in rest ma ignora si cand vorbes cu el schiteaza un zambet isi lasa capul in jos si pleaca. Imi puteti spune va rog de ce se comporta asa cu mine? Este din cauza ca l-am refuzat sau nu mai vrea sa aiba treaba cu mine? Problema e ca noi facem parte din aceeasi clasa si acelasi grup de prieteni. Ofer funda celui mai bun raspuns! Multumesc!

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, pentru ca l-ai refuzat si isi varsa frustrarile pe tine.

| OldSoul a răspuns:

Cand o sa intelegeti ca nu poate exista prietenie intre un baiat si o fata? Cu atat mai mult cat timp a fost ceva intre voi inainte.
De ce se comporta asa? Simplu, vrea sa te oftice sa te faca geloasa.
Si da, e din cauza ca l-ai refuzat.
Ca faceti parte din aceeasi clasa, acelasi grup, aia e, il ignori, cand filtreaza iti vezi de treaba ta, nu ii acorzi atentie, cand incearca sa vorbeasca cu tine il eviti frumos si aia e.

Răspuns utilizator avertizat