| ady1234 a întrebat:

Sunt in perioada de pubertate si mi-au aparut niste cosuri. Dupa perioada de pubertate imi vor disparea? Sau daca nu, ce creme de cosuri imi recomandati? scuze de categorie

Răspuns Câştigător
| Adorable a răspuns:

Buna!
Cremele de cosuri nu sunt prea bune. Te sfatuiesc sa folosesti de la farmacie o solutie contra acneei sau sa cumperi o solutie mentolata, chiar si cu spirt merge, care sa le usuce.
Incearca totusi sa nu spargi cosurile, iar daca le spargi sa aplici repede ceva mentolat.
Spala-te cat mai des pe fata si sterge-te bine cu prosopul!
Pa, pa!

7 răspunsuri:
| R_8074 a răspuns:

Nivea Clean Deeper. Sau mai bine, daca ai prea multe, du.te la dermatolog sa iti spuna el ce trebuie sa faci sa scapi de ele

| NoChanceForUs a răspuns:

Da,sângele se schimbă,îți vor trece.Cel mai important e să nu le storci, nu ai vrea să-ți rămână semne, nu?

| Kazimir a răspuns:

Tussin fote, 20 de pastile. si iti trec cosurile

| Jelly_7813 a răspuns:

Pai cumparati produse impotriva cosurilor si punctelor negre.sau daca vrei sa nu mai fie asa de urate cosurile sau sa dispara...foloseste spirt. pui spirt pe o bucata de vata si iti dai pe fata
si eu am avut si am folosit spirt si s-au uscatbig grin
sper ca ti-am fost de ajutorbig grin

| andrutzic a răspuns:

O sa ti se para ciuudata dar merge.
Stoarce o lamaie.
Cu vata tamponeaza partile unde ai cosuri.
Asteapta 15 minute.
Clatestete cu apa calduta.
PS: Fa asta doar seara inainte de culcare.
Am citit intr-o revista de sanatatewinking
daca incerci, sa-mi trimiti mesaj sa-mi spu daca a mers, sunt sigura ca va merge ca la mine a mers:*:X bafta

| emi_8585 a răspuns:

Iti vor disparea,asta daca nu te incapatanezi sa ti le storci, daca le vei stoarce iti vor ramane semne foarte urate! iti tecomand zinerit daca ai cosuri rosi (din alea urate), si poti folosi si un gel de curatare (ex.gel de curatare avene)pentru a pastra zona curata.

succes!

| biutza14 a răspuns:

Pai draga mea du-te la o farmacie sh intreaba sau daca nu consulta un medic...