| jenicuta a întrebat:

Sunt indragostita de un baiat care din pacate e si colegul meu de clasa.ne intelegem bine si radem impreuna.dar.nimic.atat.cum pot sa ii arat ca imi place de el fara sa treesc suspiciuni colegiilor? si cum pot sa il fac sa ma placa si el pe mine?

Răspuns Câştigător
| OanaMrr a răspuns:

In primul rand vezi sa nu fi intrat in friendzone laughing. Nu incerca sa pari interesata de el, ca il iubesti sau ghesti din astea.Barbatilor le este greu sa treaca de la o stare la alta si ar putea sa se sperie. Incerca sa vorbesti mai mult cu el ca de obicei si nu bate apropouri decat daca ajungeti prieteni buni.

3 răspunsuri:
| FlyingSoul a răspuns:

Poti incerca sa vb mai deschis cu el, incepand cu clasica intrebare "Ce parere ai despre mine?" iar restul v-a decurge de la sine.

| angel09 a răspuns:

Lasa-i biletele in banca, scrie unele poezii de dragoste prin care sa ii bati unele apropouri si intreaba-l ce parere are? dar nu ii spune ca e vorba despre el vezi daca ii starnesti curiozitatea sau poate daca si el tine la tine va fi un pic gelos.bafta!

| jenicuta explică:

Scuze.:trezesc in loc de treesc