| Camelia53 a întrebat:

Sunt indragostita de un baiat cu care am mai fost. Probabil lui i-a trecut dar mie nu, nu-mi pot lua gandul de la el, noaptea adorm cu el in gand, dar nu am curajul sa vorbesc cu el despre acest lucru fie ca e fata in fata, fie ca e pe un site de socializare sau prin mesaje, prin apel nici nu mai spun.
Sfaturi ce sa fac, cum sa-mi fac curaj sau cum sa-l uit? sad

Răspuns Câştigător
| ramonia a răspuns:

Daca esti sigura ca el nu simte nimic pentru tine atunci gandeste-te ca ceea ce faci, adica sa te tot gandesti la el, e in zadar si nu rezolvi nimic asa. Asta te va ajuta treptat sa uiti de el. Insa daca nu sti ce simte el si speri ca te place, atunci risca si vorbeste cu el. Daca se dovedeste ca nu simte nimic, il lasi pentru ca meriti pe cineva mai bun, insa se poate si sa te placa si o sa fie totul frumos. Oricum ar fi, cred ca vei fii mandra de tine ca ai reactionat. Bafta.

5 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Nici nu ma mir ca nu mai e cu tine, ce baiat ar vrea sa stea cu o disperata?

| Camelia53 explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Nu sunt disperata si nu inteleg de ce ai m-ai comentat...

| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde foarte mult care au fost motivele despartirii, daca el a fost afectat profund de despartire sau a trecut peste fara sa simtita vreun regret in suflet. Daca el si-a gasit o alta persoana care il satisface sentimental consider ca orice ai mai face nu vei reusi sa-l recuceresti.Ai putea incerca sa-l intrebi direct si in functie de raspunsul primit sa stii cum sa-ti organizezi viata in viitor.

| neutrino a răspuns:

De spus, nu mai are rost sa-i spui. iar de uitat il vei uita in timp, dar si tu te complaci in situatia data.

| Lawliet14 a răspuns:

Eu spun sa-ti faci curaj, nu fa greseala sa-l uiti pentru ca poate nu vei reusi! Daca e singur, abordeaza-l.