| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata, am si eu o problema, de o saptamana asa am inceput sa ies pe la un bar care nu am mai fost niciodata, mentionez am 18 ani, si am vazut o fata de care cred ca m-am indragosit(nu o cunosc/nu ma cunoaste) ne-a facut un prieten cunostinta dar cum sunt mai timid am spus buna si am plecat, dar de o saptamana nu pot sa mai dorm ma gandesc numai la ea. Incerc sa ii gasesc retele de socializare ca am curaj prin online, imi puteti da niste sfaturi ce sa fac sa intru in vorba cu ea sau nu stiu? Am zile care adorm la 5 dimineata cu ea in gand si nu am curajul sa ma duc la ea sa ii vorbesc

19 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Daca nu vorbesti cu ea in persoana, nu rezolvi nimic. Nu exista calea mai usoara in asa ceva. Mai devreme sau mai tarziu, tot o sa trebuiasca sa te intalnesti fata in fata cu fetele. Cel mai bine e sa treci direct prin starea ta de timiditate si sa le vezi fata in fata. Exact ca si tine, am ars aiurea timp de doua saptamani in adolescenta cu o fata pe mess si cand a vrut sa ne intalnim fata in fata, de frica, am refuzat si m-am despartit de ea printr-un prieten. Cea mai mare prostie a mea pe care am facut-o vreodata, a fost sa fac ceea ce am facut. Nu mai zabovi si fi deschis. Viata e prea scurta sa stai inchis in carapace.

| Puyakq a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Inteleg ce zici dar eu nu vorbesc pe mess cu ea sau altceva doar o singura data ne-am intalnit si nu am vorbit deci ma simt rusinat sa ma duc la ea

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Puyakq):

Pentru ce sa te simti rusinat? Te poti duce acum la ea si sa-i spui motivul pentru care te-ai simtit rusinat atunci. Invit-o acum in oras si vezi care-i treaba, pana nu o invita altul.

| Puyakq a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Te inteleg acum astept sa vina data de salariu si o sa o invit, am invitat-o la un suc aseara dar doar atat

| Puyakq a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Si idea este ca nu stiu daca asta e dragoste sau o obsesie pentru ca e prima data cand simt asa ceva si nu stiu nimic despre asta, eu cred ca e dragoste deoarece ma gandesc la ea in fiecare moment din zi si noapte dorm cu gandu la ea

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Puyakq):

Cu cat vorbesti mai mult timp cu ea, cu atat iti vei da seama mai clar ce simti pentru ea.

| Puyakq a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Asta e ideaa cand incerc sa vorbesc cu ea simt un fior si mi-e firca sa ii spun ca imi place dea ea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai fost rizz bro acum nici fata ai numai Poate de tine ști cum? laughinglaughing laughing laughing

| Puyakq a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca mai poate ea sau nu dar eu, prea imi sta gandu la ea si e prima data cand mi s-a intamplat asta in 18 ani

| anonim_4396 explică (pentru Puyakq):

Sunt sigur că și ia tot la tine se gândește la fel de mult.

| anonim_4396 explică (pentru Puyakq):

Te las boss ma pregătesc de muncă ai grijă de tine frate!

| Puyakq a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa speram pana imi fac curaj sa ii vorbesc

| Puyakq a răspuns (pentru anonim_4396):

Si succes la munca ai grije de tine te-am pupat.

| anonim_4396 explică (pentru Puyakq):

Bine frate salut.

| RaluAle00 a răspuns:

Așa da dragoste.Dar te-ai întrebat vreodată daca este deja luată? Sa fii sigur că e singură. Incerca sa lași și tu ce te doare și începe să stai lângă ea, poți să începi ușor ușor cu "Ce faci?" "Cum te simți" o comunicare mai ușoară. Și cu timpul poate posibil sa fie și ea deschisă

| Puyakq a răspuns (pentru RaluAle00):

Sunt 100% sigur ca e singura si nu e luata, inteleg ce vrei sa spui dar cum nu o cunosc ma simt rusinat sa ma duc la ea sa ii spun ce faci sau altceva

| Puyakq a răspuns:

Am uitat sa precizez sunt fumator de 4 ani si nu stiu de ce dar cand am auzit ca ea nu fumeaza am lasat tigarile direct am deja o zi de cand nu mai fumez si sunt agitat stresat nu pot dormii, nu era de ajuns ca nu puteam sa dorm ca ma gandeam la ea

| Alexandru1111199 a răspuns (pentru Puyakq):

Bravo tie ca ai lasat tigarile da nu stiu cum sa-ti zic dahee hee iti pute gura in ultimu hal, daca gagica respectiva nu fumeaza.dai cu guma calumea.Nu stiu voi fumatori daca va simtiti propriul miros, da stii ca dupa o vreme asta mirosu vostru duhniti e la fel cum stai pe langa un betiv si pute a alcool.Deci iti trebuie o dezintoxicare calumea ca sa scapi de miros.

| Puyakq a răspuns (pentru Alexandru1111199):

Exact ea nu fumeaza deja nu mai fumez nici eu deloc nici macar un fum, ma spal pe dinti de 4 ori pe zi sa se duca de tot mirosul de tigari ))