| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor intrebarea mea este :

Cum se face ca am cunoscut o fata, ea nu demult s-a despartit de prietenul ei si este foarte dustrusa din cauza aceasta.
Dar eu m-am indragostit de ea, vorbim pe skype in fiecare seara, ma simt bine cu ea si cred ca si ea la fel se simte bine cu mine, Ea stie ca mie imi place de ea, eam spus de vreo 2 ori dar nu direct.....Asi dori sa ii spun in fata si sa eau o decizie referitor la relatia noasta dar ma tem ca o sa ma refuze si o sa o pierd, dar nu pot sa piermit sa o pierd, tin la ea enorm de mult pentru a permite acest lucru....Nici nu stiu fiindca ma ghindesc la ea mereu, mi se pare ca grabesc lucrurile, dar eu nu o sa pot sa fiu pentru ea pur si simplu un prieten, pur si simplu nu vreau asta.

Dati-mi un sfat cu adevarat valoros, va multumesc mult...
*dau funda 100%

3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cauta sa va vedeti si fata in fata, dar nu forta lucrurile.Si mai ales nu deschide subiecte referitor la fostul ei prieten.O floare, o cafea, sunt suficiente.Bafta.

| Gyorgyno a răspuns:

Daca s-a despartit recent trebuie sa ai lasi putin timp ca sa isi revina! Daca o sa te grabesti o sa o pierzi. Vorbeste cu ea asa cum ai spus in fiecare seara si pentru moment e cel mai bine sa ai fii prietenu ei cel mai bun! Fa-o sa se simta bine cand vorbiti sau va intalniti! O sa vina de la sine daca ea vrea ceva de la tine sau nu! P.S. nu iti forta norocul

| ShucarGirl a răspuns:

Asteapta sa treaca ceva timp de la despartirea sa de prietenul ei.Iesiti in oras, fa-o sa uite de fostul si fa-o sa se simta bine.Dovedeste-i ca poate avea incredere in tine.Nu trebuie sa ii spui neaparat ca o placi, nu uita. faptele conteaza cel mai mult:*.