| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor intrebarea mea este :
Cum se face ca am cunoscut o fata, ea nu demult s-a despartit de prietenul ei si este foarte dustrusa din cauza aceasta.
Dar eu m-am indragostit de ea, vorbim pe skype in fiecare seara, ma simt bine cu ea si cred ca si ea la fel se simte bine cu mine, Ea stie ca mie imi place de ea, eam spus de vreo 2 ori dar nu direct.....Asi dori sa ii spun in fata si sa eau o decizie referitor la relatia noasta dar ma tem ca o sa ma refuze si o sa o pierd, dar nu pot sa piermit sa o pierd, tin la ea enorm de mult pentru a permite acest lucru....Nici nu stiu fiindca ma ghindesc la ea mereu, mi se pare ca grabesc lucrurile, dar eu nu o sa pot sa fiu pentru ea pur si simplu un prieten, pur si simplu nu vreau asta.
Dati-mi un sfat cu adevarat valoros, va multumesc mult...
*dau funda 100%

5 răspunsuri:
| RamonaGabriela13 a răspuns:

In primul rand cat timp aveti de cand sunteti prieteni foarte apropiati? Daca ai macar o luna de cand vorbesti cu ea atunci eu cred ca ar fi timpul sa o inviti la un suc sau la o cafea si sa vorbesti cu ea foarte serios despre sentimentele tale fata de ea. Ai zis foarte bine ca nu trebuie sa grabesti lucrurile pentru ca daca ea s-a despartit de curand de prietenul ei este posibil sa il iubeasca inca. Cel mai bine este sa iesiti undeva si sa discutati. happy Succes!

| Волк a răspuns:

O cunosc deja demult...dar am inceput sa vorbim, undeva cu o saptamana in urma, eu o mai vedeam prin scoala, dar nu vorbeam eu tot la acest lucru ma ghindeam si nu e problema in aceea ca nu o sa accepte doar ca mii teama de reactia ei.

| Alllllexandra a răspuns (pentru Волк):

Du-te la ea, uita de toate fricile, de timiditate etc si intreab-oooo.Nu mai lasa sa treaca inca o zi bai.Cu cat mai repede cu atat mai bine in cazul tau crede-ma! Iti tin pumnii.

| Волк a răspuns (pentru Alllllexandra):

Eu ma ghindesc undeva in wek acesta sau saptamana viitoare s-o invit in oras....fiindca sa pur si simplu nu vreai sa ii spun nimic.

| Alllllexandra a răspuns (pentru Волк):

Daca o placi asa de mult dc nu vrei sa'i zici nimic? Nu-ti dai seama ca o poti pierde oricand? Si mai chinuitor e gandul asta decat cel de a ii spune.Dar tu faci cum vrei, eu ti-am zis parerea mea.