| qasdfghjklp a întrebat:

Buna TPU am nevoie de ajutor, de fapt nu eu ci o prietena foarte buna de-a mea. sa va spun cum a inceput. anul acesta a venit o colega noua la noi in clasa, totul a fost ok, m-am imprietenit cu ea ne intelegeam foarte bine ne spuneam totul, pana cand o colega de-a mea mi-a spus sa o trag de limba sa vad ce zice despre ea, iar eu (care de felul meu sunt cam naiva, din pacate sad) am acceptat, am vrut, cica, sa vad cata incredere pot avea in ea sad (i-am spus despre acea colega ca nu o mai supot, ca o urasc... mai multe) in ziua aceea la scoala m-am conportat foarte urat cu acea colega, cica nu ne suportam. am scapat de la scoala, iar prietena mea a luat telefonul colegei si s-a uitat in el (in timp ce eram la scoala ne trimiteam mesaje una alteia, o mare greseala a fost si asta) si a vazut mesajele. prietena mea si-a pierdut toata increderea in mine nu am mai vorbit deloc cu ea mult timp, dar datorita unor biletele pe care le-a trimis colega mea unui tip din clasa (care se intelege bine cu prietena mea) am inceput sa vorbesc din nou cu ea si ne-am impacat. dar nu asta e problema, ea a inceput usor usor sa isi recapete increderea in mine si sa vorbim la fel ca inainte. aceasta mi-a spus ca ii place de acel tip, dar nu poate fi cu el pentru ca inac se gandeste la fostul(ea a avut inainte un prieten de care s-a despartit de curand). eu i-am spus ca ea poate tine la el doar ca la un prieten foarte bun, ea a spus ca e posibil, ea spune ca inca mai tine la fostul, dar foarte putin. voi ce credeti ca ar trebui sa faca?

3 răspunsuri:
| Nicu_9539 a răspuns:

Sa stea singura o vreme pana isi revine...

| qasdfghjklp explică:

@nicu eu am intrebat ce sa faca in legatura cu acel tip. ce credeti ca simte pentru el, simte doar ca ii este un foarte bun prieten sau il iubeste, dar nu destul incat sa fie cu el, sau dati-va cu parerea

| AnaMaria_5069 a răspuns:

Are dreptate nicu big grinbig grinbig grinbig grin