| Jorgibusn029 a întrebat:

Sunt într-o relație de 2 ani cu o fata ea are 22, eu am 24 și avem și o fata acum ne mai vine încă un băiat.
Problema este că fata aceasta nu prea mă suna și nu se interesează așa mult de mine. Oare mă iubește sau nu?
Întotdeauna când ne certăm îmi zice că dacă nu îmi convine de ea sa o las.
Oare o fata când iubește aduce in discuție subiectul despărțirii?
Aștept părerile voastre

15 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

V-ati nenorocit tineretea

| dullcat a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Ce raspuns util.Cand strabati cearsafurile si risti sa iei boli cu transmitere sexuala nu iti nenorocesti tineretea si implicit viata?

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru dullcat):

Strabatutul cearșafurilor se face responsabil și cu protecție

| sierra1 a răspuns:

" avem și o fata acum ne mai vine încă un băiat... Oare mă iubește sau nu?"

hmmm, ciudat, intâi faceți copii apoi vă intrebați dacă vă iubiți

| Jorgibusn029 explică (pentru sierra1):

Draga eu am cerut un sfat nu am cerut să fiu judecat cu ceva?
A avea un copil cu o persoana nu înseamnă neapărat că și iubești persoana.Multi au făcut și sau despărțit după un timp pentru că a dispărut iubirea dintre ei

| sierra1 a răspuns (pentru Jorgibusn029):

" Repcasandru9918377: A avea un copil cu o persoana nu înseamnă neapărat că și iubești persoana"

ahaaaa, deci tu ești însămânțător de meserie!

și revenind - păi atunci mai faceți unul - să fie trei - și apoi intrebați-vă dacă "Se merită". Că așa e la modă

| Jorgibusn029 explică (pentru sierra1):

Draga văd că tu înțelegi numai aiurea, asta e și ideea că eu o iubesc dar din cate îmi arată ea pare că nu mă iubește.Se comporta cu mine de parcă sunt la coada opțiunilor sale.

| sierra1 a răspuns (pentru Jorgibusn029):

Eu ințeleg doar ce scrii tu, de ex de aici :

"Se comporta cu mine de parcă sunt la coada opțiunilor sale"

aș ințelege că n-aveți nimic in comun in afară de copii

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu locuiti in aceeasi casa? Nu cred ca am inteles. Urmeaza sa aveti un alt copil dar traiti separat? Trebuie sa clarificati aceste lucruri inainte de a mai face si alti copii, deorece nu e deloc in regula sa va comportati de paarca aveti o relatie stabila, cand de fapt e la fel de instabila ca cea dintre adolescenti.Intreab-o direct daca te iubeste, daca nu, puneti punct si fiecare merge mai departe, vazandu-si de drum.

| Jorgibusn029 explică (pentru dullcat):

Locuim in aceiași casa, și da daca o întreb zice că mă iubește dar din păcate nu îmi arată suficient de mult că mă iubește

| dullcat a răspuns (pentru Jorgibusn029):

Pai si nu te suna cand esti la lucru sau cand? Din intrebarea ta rezulta ca sunteti separati.Intr-o alta intrebare ai dat de inteles ca nu ati vorbit vreo 4 luni.

| Jorgibusn029 explică (pentru dullcat):

Nu lucrez, sunt pe cont propriu un service auto

| dullcat a răspuns (pentru Jorgibusn029):

Cred ca merita sa spui povestea cu mai multe detalii. Sunt inca multe care nu se leaga si lumea intelege ce vrea.

| GeorgeCazan a răspuns:

Deci eu tot citesc și nu înțeleg. Adică nu ai cum sa fii o persoana reală cu așa "probleme".

| Together a răspuns:

Se comporta ca si cand nu e prea atasata de tine. Daca e dispusa sa renunte la tine, cu doi copii, inseamna ori ca are cine sa aiba grija de ea si nu simte pierderea, ori face o mare cacealma ca sa-si pastreze controlul in relatie.

Ai putea sa-i dai o saptamana pauza cand mai zice asta sa vezi daca e asa ok pentru ea.