| secret_7976 a întrebat:

Sunt neudmerita, nu stiu ce sa fac? Am cunoscut cu 10 ani in urma un tanar de care m-am indragostit la prima vedere, a fost ceva de vis, o chimie speciala intre noi doi cred ca si el a simtit la fel. Era persoana cu care puteam sa stau de vorba si sa dicutam diferite subiecte fara sa ne plictisim, in fine. S-a consumat relatia noastra pentru ceva tim, apoi am fost nevoita sa plec din tara, m-am casatorit, in tot acest timp el a fost permament in mintea mea. Dupa 8 ani de casnicie am divortat am un copil de 5 ani, acum sunt la parintii mei, dar el este in continuare in mintea mea, ratiunea imi spune sa nu il mai caut dar sufletul corpul si inima vor, ce sa ma fac ...cum sa procedez... mi-e frica de un raspuns negativ dar in acelasi timp simtca, daca nu am sa il intalnesc am sa raman pentru tot restul viatii mele prinsa in "capcana trecutului".
Ce ati face voi in situatia aceasta?

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Secret,cauta-l.
Indiferent ce ai facut,indiferent ce s-a intamplat in viata ta,cauta-l.
Asteapta-te sa aiba o viata a lui si sa pici ca un meteorit in centrul orasului, din punctul lui de vedere, dar tu cauta-l.
Curaj!

| mgtow a răspuns:

Si eu am o trauma ca a ta, am fost cu o fata cand aveam 13 ani si pe ea am iubit-o cel mai mult chiar daca acum imi zic ca a fost o joaca de copii ceva in suflet imi zice ca e jumatatea vietii mele. M-a inselat si eu am iubit-o dar mi-am propus sa nu mai vorbesc cu ea si sa nu o mai vad, nu o pot uita dar traiesc cu chinul, alta solutie nu e.

| Lacoste a răspuns:

Pentru ati impaca sufletul, cauta-l. Tu cauti un raspuns asa ca fa ce e mai bine pentru tine.Chiar de va fi un raspuns negativ din partea lui, macar iti vei putea vedea de viata ta linistita, stiind ca ai incercat.

| bebelotz a răspuns:

Hmmmm greu de zis tongue sincer si eu nu mai sunt cu un baiat de un an de zile si in tot acest timp numai el a fost in mintea mea cu toate ca de 7 luni incoa am pe altcineva si cateodata simt ca o sa ajung si eu exact in situatia ta, dar exact la fel nu stiu de ce dar sentimentul asta il am mereu cada ma ganedesc la asta sad
Asaa acum ca m-am mai "descarcat" si eu putin sa trecem la subiect, deci situatia ta este foarte aiurea si naspa si etc, frate daca intr-adevar (Doamne fereste) as ajunge si eu in aceias situatie eu iti zic sincer ca l-as mai cauta odata si incaodata si incaodata pana m-as satura eu de atat cautare, frate trebuie facut ceva, adica sa ramai in permanenta (indiferent de ani) cu gandul la o singura persoana (indiferent cu cine esti sau nu) e chiar aiurea, daca si dupa atat timp tu tot te mai gandesti la el eu zic mai bine sa iei atitudine si sa nu mai lasi sa treaca inca 10 ani degeaba pe langa tine. Oricum iti doresc din suflet mult succes.

| daddu a răspuns:

Esti mai mare decat mine, dar asta nu inseamna ca nu poti asculta de sfatul meu. 1 - Cautal pentru ca altfel probabil o sa fii cu altu si te vei gandii tot la el, si vei mai distruge o familie, asa cum ai facut deja cu a ta ( totusi ai un copil de 5 ani si ati destramat o familie). 2 - Daca nu il cauti o sa regreti probabil toata viata.
3 - Cum mama naibii te-ai putut marita cu ala daca tu erai nebuna dupa celalalt? Fa ce crezi ca e mai bine.

| secret_7976 explică (pentru daddu):

As vrea sa am raspuns pentru intrabarea ta, dar nici astazi nu inteleg ce a fost in capul meusad