| alessyca a întrebat:

Sunt o persoana foarte incapatanata si orgolioasa, poti sa ma si bati ca eu fac ca minelaughing...nu stiu ce sa fac m-am despartit de fostul meu prieten de 3 ori pana acum din acelasi motiv ca la nervi cand ne certam ii vorbeam foarte urat si il injuram. cand il sunam sa ii cer scuze imi zicea ca nu e suparat dar sa-l las in pace ca nu tine la mine si ca sunt un copil si sa nu-l mai sun. dar la cateva zile tot el ma cauta. deci nu inteleg ce vrea? initial m-am gandit ca vrea sa se razbune cand ne impacam dar am vazut ca nu e asa. Nu sunt sigura daca mai tine la mine deoarece mi-a zis ca acum e cu o tipa care il intelege si tine la ea si el la el si ca eu am un caracter murdar bla bla. dar pe mine de ce ma mai cauta? stie ca regret dupa ce ii vorbesc urat si ca tin la elhappy dar si credeti'ma ca uneori merita cum ii vorbescbig grin... ce ziceti daca ne mai impcam si acum ajungem si la bataie?laughing eu sunt nelamurita de ca ma cauta... nu cred ca simte ceva pentru mine, daca ar simti nu ar face aceleasi greseli tot timpul

5 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Initial ai spus ca cele 3 motive au fost ca la nervi ii vorbeai foarte urat... iar la final.sa nu faca aceleasi greseli.Nu spun ca el ar fi usa de biserica dar, tu poti sa te abtii sa nu mai faci acelesi greseli? Cand este ceva de discutat in cuplu, in primul rand nu se face la nervi iar in al doilea rand se discuta fara incapatanari si orgolii. tu ca fata nu cred ca procedezi bine ca la fiecare cearta sa injuri sau sa-i vorbesti in diferite moduri mai putin frumoase. iar el cam ce ar trebui sa faca.sa-ti menajeze nervii ca sa nu te aduca in starea sa mai faci asa? In cuplu se lasa din ambele parti pentru a ajunge la o solutie de mijloc, tu poti lasa din incapatanare si limbaj. iar el vazand ca faci ceva pentru voi... poate va lasa si el. Vezi tu poate s-a saturat de caracterul tau care nu admite decat un fel... ce vrei tu, poate vrea doar sa fie inteles. poate asta nu a primit si a cautat in alta parte sau considera ca doar asa te va face sa reactionezi.

kratos
| kratos a răspuns:

Tu i-ai rapit o parte din el si el se gandeste destul de des la tine.
In legatura cu personalitatea ta o poti modela daca tu vrei si sti ca-ti face rau. Orgoliul este un lucru bun pana la un anumit punct dar de la punctul acela trebuie sa renunti la el. Daca orgoliul a facut ca relatia sa sufere ar fi cazul sa renunti.

| M.J. a răspuns:

S-o fi saturat saracu de comportamnetul tau fata de el si si-o fi gasit pe alta sau sp ca are pe alta care il intelege ca sa te determine pe tine sa fii asa, sa il intelegi si nu ii mai demonstrezi prin limbajul tau ca nu tii la el.eu cred ca te iubeste, altfel nu te-ar mai ierta de atatea ori. sp ca esti un copil si bla bla bla fiindca spera ca o sa te schimbi.incearca sa faci asta pentru ca o data si-o data o sa il pierzi din vina ta... o sa regreti si nu o sa se mai poate face nic

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine e sa ii demonstrezi ca il iubesti. Am trecut prin aceleasi lucruri ca si tine, nu i-am demonstrat nimic si am facut numai ca mine, orice faceam tot el era cel care se intorcea la mine. Dar acum l-am pierdut pentru totdeauna, a aparut o "Ea". Ea este fata care il intelege, nu e de loc ca mine. Ea ii demonstreaza cu fiecare clipa cat de mult il iubeste. Oricat de mult as incerca sa vorbesc cu el, s-a terminat.happy si totul din vina mea, l-am pierdut definitiv printr-un comportament de copil mic, iar acum regret. dar degeaba.laughing)
Cel mai bine e sa te schimbi, nu lasa sa treaca totul pe langa tine.pentru ca atunci cand vei stii ca nu il vei mai avea niciodata vei realiza cat de mult inseamna si cat de multa nevoie ai de el.