| anonim_4396 a întrebat:

Sunt obsedata de fosta lui prietena! nu mai suport! mereu ea trebuie sa intervina in viata noasta de cuplu ea inca il mai iubeste el spune ca nu dar ea tot il cauta il suna etc... iar eu am sunato pe ia si i-am spus asa"iubita te-a-si ruga sa nu il mai cauti pe emy intelege ca avem o relatie ne iubim reciproc el deja te-a uitat si a trecut peste ce ai facut"( ea la inselat a facut sex cu altu la pr meu in cameralaughing) iar ea mi-a spus asa"fetita am stat 3 ani cu el crede-ma ca el inca ma iubeste daca nu mar iubi de ce ma cauta in fiecare zi, de ce ma suna, de ce vine la mine acasa, de ce imi propune sa ne intalnim de e facem sex in fiecare zi?" iar eu i-am spus"iubita nu cred nimic din ce spui dar continua sa visezihee hee eu bineinteles ca l-am luat la rost pe prietenul meu iar el mi-a spus ca nu are nici-o legatura cu ea ca nu mai vrea sa o vada pentru ca i-a facut prea mult rau pentru ca a suferit mult din cauza ei si etc.Nu la sunat de atunci dar cand ne certam(eu si pr meu) trevuie sa o implicamsi pe fosta lui(madalina) de exemplu eu i-am spus prietenului meu "iubitu daca vezi ca am telefonul inchis inseamna ca nu mai am baterie si mi-sa luat si curentul si nu am unde sa incarc telefonul" iar el a spus"nu te cred tu esi cu alt baiat si ma inseli" iar eu timp de 10 min i-am tot explicat ca nu am curent apoi i-am spus"nu imi pasa.crezi ce vrei" si el a spus"exact asa imi spunea si madalina cand ma insela" si azi era vorba sa plece din tara pentru 3 saptamani cu serviciul si eu i-am spus ca daca pleca ne despartim si el mi-a spus "acum un an nici madalina nu ma lasa sa plec si nu am plecat" adica m-am saturat madalina madalina si iar madalina eu ia-m spus"daca o iubesti impacate cu ea eu te iubesc si vreau ca tu sa fi fericit iar daca o iubesti pe ea si esti fericit cu ea te poti impaca cu ea voi trece peste" iar el s-a pus in genunchi si mia juarat ca ma iubeste si ca nu ma paraseste pentru nimeni si nimic in lume si etc dar faza e ca m-am saturat de 3 luni de cand suntem impreuna sa tot aud de madalina(nici nu merita sa ii scriu numele cu majuscula) si tot auzid de madalina asta simt ca nu il mai iubesc de vreo 2-3 zile simt asta si nu stiu ce ar trebui sa fac sa raman cu el sau nu el imi spune ca ma iubeste am incercat sa ma despart de el si a incercat sa se sinucida deci nu stiu ce ar trebui sa faccrying

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,baiatul te iubeste pe tine.
In mod sigur amintirile nu se vor sterge niciodata, dar el are doua probleme in momentul de fata.
Prima, nu actioneaza corect.Ar trebui sa o scoata complet din viata voastra, sunteti doar tu si el in relatia asta, nu si ea.Pentru ca vad ca a devenit parte integranta, intruna pomeneste de ea.Sa inceteze sa se mai refere la ea,explica-i ca ajunge,ca nu accepti nici sa ti-o pomeneasca mereu,nici sa te compare cu ea(asta e si umilitor) si ar fi cazul sa ramaneti doar voi doi si dragostea voastra,sa rupa legaturile cu ea ca sa va gasiti linistea.
A doua greseala pe care o face este ca se teme.S-a "ars" cu madalina si acum sufla si in iaurt, ii e frica sa nu cumva sa faci si tu vreo isprava de genul celei facute de ea.
Intr-adevar, trebuie sa discuti cu el serios.Au trecut trei luni de cand sunteti impreuna si tu,in loc sa fii DOAR cu el,ai ajuns sa afli si ce mananca ea la micul dejun.
E de inteles ca a fost trei ani cu ea si e greu sa isi piarda obisnuinta de a o pomeni,dar cred ca il lasi si tu sa vorbeasca despre ea.S-o pomeneasca mai rar,sa dea o sansa relatiei voastre,sa n-o inece in vechile lui amintiri,nu e vechea lui relatie,e una noua si tu esti alta fata,nu madalina!
Nu il certa, spune-i frumos si sa o lase mai usor cu ea, sa o scoata din viata voastra si sa inceteze sa te mai compare!
Succes!

| Twp3w a răspuns:

Woowww o adevarata istoriee! :O:O:O! Eu zic sa ramai cu el, baiatul chiar te iubeste se vede mai ales daca o incercat sa se sinucida numai pentru tine! Dar crede-l si tu o stai 3 ani cu fata aia ( madalina ) totusi poate ii este greu sa o uite si pe ea ca nu o stat cateva luni ca sa o uite asa de repede! Intelegel si tu acum si fa-l sa nu o mai bage pe fata aia in certurile voastre si spune-i daca tot o baga si pe ea in oala cu tine o sa va despartiti! Incearca sa vezi si tu cum poti sa il faci sa o uite! Plecati in vacanta impreuna undeva numai voi doi! Spune-i sa ii stearga numarul de telefon tot ce are legaturii de a ei, poze si din astea ca sa o poata uita mai repede! Si chiar daca il iubesti ramai cu el si el iarasi daca te iubeste cu siguranta va incerca sa se schimbe pentru tine! Problema e ca el inca e traumatizat cu faza ca fata aia l-o inselat si ii este frica sa nu i-o faci si tu cu siguranta asta e! Dar eu zic ca o sa va descurcati! Succes cu relatia voastra! Funda?:P

| Marghioalaa a răspuns:

Te bate gramaticalaughing

| adina_8849 a răspuns:

A incercat sa se sinucida asta da dovada de lasitate.din toata istoria asta am inteles ca el va iubeste pe amandoua si nu se decide pe care sa o aleaga.ea de ce la inselat daca il iubea nu are logica.propune-i sa se decida pe care o alege dintre voi doua si daca te alege pe tine spune-i s-o temine cu cealalta daca il suna sa nu-i raspunda ba chiar sa-i restrictioneze apelurile daca devine insistenta si sa nu mai vorbiti de ea pentru a reusi s-o uite.bafta!

| Dul a răspuns:

Ceva de genu mi s-a intamplat si mie, stai calma baiatul chiar te iubeste. Dar vrea sa se asigure ca nu este din nou inselat si mai mult ca sigur este si un pic de orgoliu si incearca sa te faca geloasa happy Sfatul meu este sa ai incredere in el, pentru ca si eu am avut in fostul si s-a meritat! Dar eu am patit mai dur ca tine, ne-am despartit si s-a combinat cu fosta chiar aia de 3 ani, iti dai seama ca a durut; dar nici in momentu de fata nu am trecut peste si inca ma doare cand povestesc pentru ca eu chiar l-am iubit si probabil din ce simt in prezent inca il iubesc. Sfatul meu mare ai grija de el pentru ca va iubiti si merita sa fiti fericiti, fa tot posibilu sa nu va certati din mici prostioare, ca nu se merita. Succes :* si iti doresc sa fiti fericiti impreuna big hug

| divisima a răspuns:

Foarte tarehee hee

| BuleCuSapun a răspuns:

Ramai cu el daca iti spune ca te iubeste, trebuie sa ai incedere in el dar nu prea multa ca se invata! Pup Ciao!>big grin

| biencutza_4570 a răspuns:

Asa sunt fostele prietene.niste proaste.in generalbig grin si de obicei actualele au ciuda pe fostele si viceversa.asa ca nu te stresa, ca probabil sunt inventii. sincer poate dupa 3 ani si eu l-as cauta pe fostul meu si as innebuni sa vad ca e cu altahee hee incearca putin sa o intelegi si pe ea, chiar daca nu e corect ce face.dar 3 ani este mult timp.eu am un prieten de 2 ani si mi se pare ca a trecut o vesnicie.in acest timp te atasezi mult, pentru ca traiesti multe momente impreuna.si nu cred ca ai cum sa uiti asa usor o persoana.eu zic sa te gandesti bine ce sa faci, nu cumva sa incerce sa o uite pe ea cu ajutorul tau happy ai avut o relatie lunga? crede-ma ca in 3 ani se intampla multe...

| evros a răspuns:

Eu cred ca problema e la EL.ar trebui sa ii interzica sa mai vorbeasca despre relatia lor, si tu de ce o suni? iti amarasti mai mult sufletul IGNORA TOTUL.nu pune paie pe foc. apropo citi ani ai? dar el?